logo

reklam
01 Aralık 2015

“Herkes Kitap Okusun” kampanyası

RİZE (Samsunyerelhaber) – Pazar İlçe Halk Kütüphanesince başlatılan “Herkes Kitap Okusun” kampanyasına Pazar Belediyesi çalışanları ve gençler destek verdi.

Pazar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Abdullah Uzun, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’de kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak olduğunu söyledi.

İhtiyacı olan herkesin eşit şartlarda kitaba kavuşmalarını sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Uzun, “Bunun için okumanın önemine inanan öğretmenler, üniversite öğrencileri, veliler ile kamu ve özel sektör çalışanlarını gönüllü olarak bir araya getiriyoruz” dedi.

Kampanyaya destek veren Mustafa Marangoz ise böyle bir kampanyaya destek verdiği için çok mutlu olduğunu belirterek, “İki öğrencisi olan bir veli olarak okumanın ne denli önem arzettiğini biliyorum. Pazar ilçesinde bulunan kütüphanemizden ne yazık ki gençlerimiz ve bizim gibi yaşlı kategorisinde olanlar tam anlamıyla yararlanamıyor. Bizler gençlere örnek olursak umarım okuyucu sayısı da o oranda artacaktır” diye konuştu.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ