logo

reklam
13 Ekim 2015

Havza’da doğalgaz çalışmaları

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, ilçede devam eden doğalgaz çalışmalarını inceledi.

İkiz, Havza’da yüklenici firma tarafından yapılan doğalgaz hattı döşeme çalışmalarını inceleyerek, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Firma tarafından 2015 yılı için planlanan doğalgaz hat döşeme çalışmaları kapsamında 5 mahallede birden çalışma yapıldığını belirten İkiz, “Doğalgaz çalışmalarımızın yüzde 50’si tamamlandı. Bu ay sonuna kadar inşallah 25 Mayıs, Bahçelievler, Yeni, İcadiye ve Boyalıca mahallelerine doğalgazı vermeyi düşünüyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl itibarıyla ilçemizin yüzde yüzü doğalgaza kavuşmuş olacak. Sözleşme gereği 2016 sonunda tüm ilçenin doğalgaz almış olması gerekiyor. Normal şartlarda bu mahallelere doğalgaz erken verilecekti fakat dağıtıcı firmadan kaynaklanan bir gecikme nedeni ile ay sonuna veya kasım ayında doğalgaz 5 mahallemize verilecek” dedi.

Çalışmalar kapsamında gelecek yıl Sondaj Mahallesi, Çay Mahallesi, 19 Mayıs Mahallesi ve Kaplıcalar bölgesine doğalgaz verileceğini belirten İkiz, “Yapılan çalışmanın ardından Havza Belediyesi olarak bozulan yolların yapılması için firma yetkilileri ile koordineli bir çalışma yapmaktayız. Bir taraftan da yapılan çalışmalar nedeni ile bozulan yolların bakımı yapılmakta. Halkımıza göstermiş oldukları anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ