logo

reklam
01 Aralık 2015

Hasta eşi ve engelli oğlu için mücadele ediyor

GİRESUN (Samsunyerelhaber) – Güce ilçesinde 84 yaşındaki Aziz Kara Alzheimer hastası eşi ve zihinsel engelli oğlu ile yaşama tutunuyor.

Kuluncak köyünde eşi Ayşe Kara (75) ve zihinsel engelli oğlu Zeyni Kara (43) ile eski bir evde hayatını sürdüren Aziz Kara, ilerleyen yaşına rağmen ailesi için yaşam mücadelesi veriyor.

Aziz Kara, Samsunyerelhaber muhabirine yaptığı açıklamada, eşinin hasta, oğlunun ise engelli olmasına rağmen bugüne kadar muhtaç durumunda olmadıklarını söyledi.

Eşi ve oğlu ile eski evde zor şartlar altında yaşadıklarını dile getiren Kara, şunları kaydetti:

“Geçen yıl Güce Kaymakamlığımız sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından barınma yardımı altında kaba inşaatı tamamlanmış bir ev yapıldı. Maddi imkansızlıklar nedeniyle iç kısmını yaptıramadım. Kış mevsimi bastırdığında bu virane evde nasıl kalacağız diye kara kara düşünmeye başladım. Evde bakım maaşının dışında bir gelirim yok.”

Kara, vakfın yaptırdığı evi kendi imkanlarıyla tamamlama şansının olmadığını belirterek, “Başımızı sokacak sıcacık bir evimiz olsun istiyoruz. Yetkililerden yaklaşan şu kış günlerinde bize yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ