logo

reklam
28 Kasım 2015

Güce’de gönüllü köy korucuları görevine başladı

GİRESUN (Samsunyerelhaber) – Güce’de eğitimi tamamlayan 25 gönüllü köy korucusu görevine başladı.

İlçeye bağlı köylerden gelen gönüllü koruculara Güce Jandarma Komutanlığı’nda yaklaşık 2 hafta süreyle eğitim verildi.

Eğitimin ardından düzenlenen silah teslim töreninde konuşan Güce Jandarma Komutanı Astsubay Başçavuş Salim Aydoğdu, terörle mücadelenin bölgedeki en önemli görevlerinden biri olduğunu ifade ederek, bu mücadeleyi halkla birlikte kararlı bir şekilde sürdüreceklerini söyledi.

 Gönüllü köy korucularını, Türk Silahlı Kuvvetleri olarak yanlarında görmenin mutluluk ve gurur verici olduğunu belirten Aydoğdu, “Güce ilçesinde gönüllü köy korucu olma isteğinin halkın terör örgütünün karşısında olduğunun en büyük göstergesidir. Bu topraklar, bu vatan, bu bayrak, bu birlik ve beraberlik ilelebet payidar kalacaktır. Sizler burada vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna iki hafta boyunca disiplinli bir şekilde eğitimden geçerek gönüllü köy koruyucusu olarak  aramıza katıldınız. Bu davranışınız takdire şayandır. Gönüllü köy korucularımızın garnizon komutanlığı ve gerekse mülki amirleri ile uyumlu bir şekilde disipline riayet ederek hukuk kuralları içerisinde görev yapacaklarına olan inancım tamdır. Kendilerine yeni görevlerinde başarı diliyorum” diye konuştu.

 Gönüllü köy korucuları adına konuşan Birol Kara ise terörün ülkeye verdiği zararı gördükçe vatana ve bayrağa olan bağlılıklarının daha da arttığını ifade ederek, “Bizler gönüllü köy kuruculuğu görevini almaktan çok onurlu ve gururluyuz. Bizler yüreği vatan sevgisi ile dolu, gönüllü köy korucularıyla birlikte vatanımızın bir karış toprağına göz diken hainlerle mücadelemizi ömür boyu sürdüreceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından gönüllü köy korucularına silahları teslim edildi.

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ