logo

reklam
02 Aralık 2015

Görme engelliler, yaşamlarını uygulamalı olarak gösterdi

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Bafra Anadolu Lisesi tarafından öğrencilere yönelik “Engelliler ile Kariyer Söyleşisi” programında, görme engelliler günlük yaşamlarını öğrencilere uygulamalı olarak gösterdi.

Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Bafra Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Naim Okay öncülüğünde Bafra Görme Engelliler Derneği üyeleri ile Kariyer Söyleşisi düzenlendi. Söyleşi, lisenin spor salonunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Samsun Üst Denetleme Komisyonu üyesi Ufuk Gürbüz ve öğrencilerin katılımları ile gerçekleştirildi.

Günlük hayatta nasıl yaşadıklarına dair örnekler veren görme engelliler, futbol oynama, satranç, enstrüman çalma, iş hayatlarındaki zorlukları ve yeteneklerini gösterdiler.

Okay, görme engelli vatandaşların yaşamlarının öğrencilere büyük etki yaptığını anlatarak, “Öğrencilerin engelli arkadaşlarına farklı bakabilmesi amacıyla bu etkinliği düzenledik. Bafra Görme Engeller Derneği üyesi avukat, doktor, öğretmen, memur gibi görme engellilerimiz, yaşamları boyunca kazandıkları deneyimlerini öğrencilerle anlattı ve uygulamalı olarak gösterdi. Öğrencilerimiz görme engellilerin günlük hayatta yaptıklarına çok şaşırdı ve etkilendi” dedi.

Okay, kendilerini kırmayarak etkinliğe katılan Bafra Görme Engelliler Derneği yönetimine okul ve öğrenciler adına teşekkür etti.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ