logo

reklam

Gönder-al ile MoneyGram’dan para transferi alanında iş birliği

İSTANBUL (Samsunyerelhaber) – Ödeme hizmetleri şirketi Gönder-al ile küresel çapta para transferi hizmeti sunan MoneyGram, iş birliğine gitti.

Söz konusu şirketlerden yapılan açıklamaya göre, iş birliği kapsamında MoneyGram, halihazırda Türkiye’de hizmet veren yaklaşık bin 300 noktasına, 100 perakende noktası daha ekledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen MoneyGram International Güney Avrupa Başkan Yardımcısı Massimo Canovi, Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 40’ının bankacılık hizmetlerinden tam anlamıyla yararlanamadığını ifade etti.

Gönder-al ile yaptıkları iş birliği sayesinde, MoneyGram’ın Türkiye’deki hizmet ağına perakende noktalarını da eklediklerini aktaran Canovi, böylece yaklaşık  bin 300 noktaya ulaştıklarını dile getirdi.

Canovi, Gönder-al hizmet ağını genişlettikçe bu sayının daha da yükseleceğine işaret ederek, “Bu perakende noktalarıyla müşterilerimiz, Türkiye’nin neresinde olursa olsunlar 7 gün 24 saat hayatın vazgeçilmezi olan finansal hizmetlere çok daha kolay ulaşabilecek, yurt içi ve yurt dışına kolayca para gönderip alabilecek” ifadelerini kullandı.

Gönder-al Yönetim Kurulu Başkanı Fazıl Taboğlu da MoneyGram ile gerçekleştirdikleri iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları kaydetti:

“İlgili kanunun çıkmasını takiben MoneyGram ile sözleşme imzaladık. Bu kapsamda sistemlerimizi entegre ettik ve ürün portföyümüze para transferi hizmetlerini ekledik. Konuyla ilgili lisansımızı da aldık. MoneyGram/Gönder-Al sistemiyle müşterilerimize elverişli lokasyonlarda mesai saatlerine bağlı kalmadan, fiyat avantajlı para transferi olanağı tanınıyor. Acentalarımız hafta sonları açık ve hafta içi de geç saatlere kadar hizmet veren noktalardan oluşuyor. 2017 yılı başında 80 şehirde 2 bin perakende noktasına ulaşmayı hedefliyoruz.”

Verilen bilgilere göre ödeme hizmetleri şirketi Gönder-al, ülke genelindeki perakende noktaları aracılığıyla bir banka hesabına ya da kredi kartına gerek olmadan yurt içi ve yurt dışına para gönderilmesine yardımcı oluyor.

Küresel çapta para transferi hizmeti sunan MoneyGram, online, mobil cihaz, kiosk veya yetkili mağazalar aracılığıyla müşterilerine hizmet sunmaktadır. MoneyGram ile seçilmiş piyasalarda fatura ödemeleri, havale ve resmi çek tahsilatları işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ