logo

reklam
01 Mayıs 2015

Genel seçimlere doğru

SAMSUN (AA) – AK Parti Samsun Milletvekili adayı Hasan Basri Kurt, “Hangi partiye oy verirseniz verin ama mutlaka sandığa gidin “dedi.

Kurt, eski AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz ve parti teşkilatı ile birlikte İlyasköy Mahallesi’nde esnaf ziyaretlerinde bulundu. 

Vatandaşlarla bir süre sohbet ederek sorunlarını dinleyen Kurt, 7 Haziran genel seçimlerinin önemine değinerek, “Hangi partiye oy verirseniz verin ama mutlaka sandığa gidin. Demokratik hakkınızı sonuna kadar kullanın “diye konuştu.

Bazı çevrelerin seçimin sonucunun belli olduğu söylentisiyle insanların sandığa gitmemesi için çaba gösterdiğini ifade eden Kurt, şöyle konuştu:

“AK Parti seçimi kazanır diye söylenti çıkarıp halkın sandığa ilgi göstermemesi için çalışıyorlar. Bu oyuna gelmeyin. Türkiye sizlerin desteğiyle 7 Haziran seçimlerinden sonra sistem değiştirecek. Türkiye bu sayede 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine daha çabuk ulaşacak. AK Parti’den önceki yıllar unutmamalı. Anne ve babalar seçim öncesi çocuklarına bunları anlatmalı. Oyunuzu gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için kullanın. Türkiye en güzel yıllarını koalisyonlu dönemlerde kaybetti. Yağ kuyruklarını, tüp kuyruklarını aklınızdan çıkartmayın. Büyüklerimiz karne ile ekmek alıyordu. O kötü dönemlerin mimarları şimdi sadece televizyon ekranlarında konuşuyor. Halkın içinde yoklar. Zaten hiçbir kaynağı olmadan verilen vaatler de halk tarafından kabul görmüyor. Büyük Türkiye için partizanlığı bırakıp hizmete oy kullanın.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ