logo

reklam
01 Mayıs 2015

Genel seçimlere doğru

TRABZON (AA) – AK Parti Trabzon Milletvekili adayı Muhammet Balta, “Çok şükür engelliler için engeller AK Parti ile ortadan kalktı” dedi.

Balta, seçim çalışmaları kapsamında Arsin ilçesini ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşla bir araya geldi.

Yanına gelen işitme engelli bir genç kız ile de ilginç diyaloglar yaşayan Balta, burada yaptığı konuşmada, her sağlıklı insanın geleceğin engellisi olabileceğini söyledi.

Engelliler adına yapılan her şeyin insanlık için yapıldığını vurgulayan Balta, “AK Parti’den önce ülkemizin gündeminde engelliler ile ilgili hiç bir çalışma yoktu. Engelliler için eğitim, sosyal hizmetler, erişilebilirlik konuları onlardan çok uzaktı. Engelliler sokağa dahi çıkamıyor, aileler engelli çocuklarını evlerinde tutmak zorunda kalıyordu. Çok şükür engelliler için engeller AK Parti ile ortadan kalktı. İlk kez geniş kapsamlı engelliler yasası çıktı. Geçen 10 yılda engellilerin yaşamında önemli bir yer tutan çalışmalar tek tek hayat buldu” diye konuştu.

Balta, sosyal devlet anlayışının, AK Parti iktidarı ile güçlendiğini de ifade ederek, “Bizler de engelli kardeşlerimizin yaşamını kolaylaştıracak karar ve düzenlemelerin TBMM’de en duyarlı takipçisi olacağız. Çıkarılacak her yasanın, engellileri ilgilendiren yönleriyle ilgili görüş ve öneriler alacak, eğitim ve çalışma hayatı ile ilgili düzenlemelere, engellilerin ihtiyaç duydukları bakım hizmetlerinden, toplu taşıma ve rekreasyon alanlarının düzenlemelerine kadar yapılacak her işin takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ