logo

reklam
30 Nisan 2015

Genel seçimlere doğru

GİRESUN (AA) – HDP Giresun İl Başkanı Metin Apaydın, “Bizim de çözüm sürecine buradan barış ve demokrasi adına bir katkımız olabilir” dedi.

Apaydın, yaptığı açıklamada, parti olarak Giresun’da dört milletvekili adayı ile seçim çalışmalarını yürüttüklerini söyledi.

Çözüm sürecine ilişkin çabalarının barış yönünde olacağını vurgulayan Apaydın, şöyle konuştu:

“Biz Karadeniz insanı olarak ne yapabiliyorsak, burada ön yargıları yıkabiliyorsak büyük bir başarı olacaktır. Çözüm sürecine de bir katkı olacak. Bu yörede barış kavramı yeterince oturmuş değil. Bundan dolayı barışın altını dolduracak söylemleri dile getirmeye çalışacağız. Bizim de çözüm sürecine buradan barış ve demokrasi adına bir katkımız olabilir.”

HDP Giresun 1. sıra Milletvekili adayı Filiz Özçakır ise Karadeniz’in sorunlarına ilişkin vaatler ışığında kampanya yürüteceklerini belirtti.

Seçim çalışmasında kadın eksenli vaatlerinin olacağını ifade eden Özçakır, partisinin seçim bildirgesindeki vaatleri seçmenlere anlatacaklarını dile getirdi.

Üçüncü sıra milletvekili adayı Abdullah Erol da Türkiye’de her şeyden önce barış, demokrasi ve özgürlüğe ihtiyaç olduğunu savundu.

Bütün sorunlarla kendilerini sorumlu hissettiklerini aktaran Erol, “Ülkenin her safhasında, her köşesinde, kasabasından köyüne, mahallesinden sokağına ve evin içerisine kadar bütün sorunlarla kendimizi sorumlu hissediyoruz” diye konuştu.

Erol, Giresun’da HDP’ye verilecek her oyun demokrasi ve özgürlük için olacağını ifade etti.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ