logo

reklam
30 Nisan 2015

Genel seçimlere doğru

ORDU (AA) –  AK Parti Ordu Milletvekili ve Milletvekili adayı İhsan Şener, seçim çalışmalarını Fatsa ve Korgan ilçelerinde sürdürdü. 

Şener, Fatsa Büyük Sanayi Sitesi’ni ziyaret ederek burada esnaflarla bir araya geldi. 

Bir süre esnaflarla sohbet eden Şener, 7 Haziran seçimlerinde kendilerinden destek istedi. 

Daha sonra Korgan ilçesini ziyaret eden Şener, mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. 

Yeni dönemde istihdam ağırlıklı yatırımlar yapacaklarını anlatan Şener, “Havaalanımız açılıyor. Yeşil yol projesi çalışmaları sürüyor. Yaylalarımız gerçekten cennet gibi. Bu yaylalarımızda yeşil yol ile birlikte Samsun Salıpazarı’ndan başlayarak Sarpa kadar birbirine bağlanıyor. Özellikle Arap aleminden büyük turist grupları gelecek ve biz hizmet sektöründe büyük imkanlar sağlayacağız. Bu çalışmaları yapıyoruz” ifadesini kullandı. 

Fatsa, Korgan, Kumru ve Niksar bağlantı yolunun yapımına devam edildiğine işaret eden Şener, şöyle konuştu:

“Bir ihale yapıyorsunuz, diyorsunuz ki bu yolun bedeli 10 lira ama bir firma çıkıyor diyor ki ‘ben burayı 4 liraya yaparım.’. Bunu nasıl yapacaksın diye sorsanız da ‘ben yaparım’ diyor. İhaleyi vermediğiniz taktirde ise ihaleyi iptal ettiriyor. Siz neden en ucuz teklifi verene vermediniz diye. Sonra işe başlıyor. Bir şeyler yapıyor, sonra ‘yapamıyorum’ diyerek ayrılıyor. Sözleşme iptal ediliyor. Yeni bir ihale için hukuki süreç altı ay sürüyor. Yeniden ihale yapılıp yeni bir firmanın başlaması bir yılı buluyor. Böyle bir sıkıntılı durum söz konusu. Ancak yeni dönemde bu yolun tamamlanmasını sağlayacağız.” 

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ