logo

reklam
30 Nisan 2015

Genel seçimlere doğru

SAMSUN (AA) – AK Parti Samsun Milletvekili adayı Hasan Basri Kurt, muhalefeti eleştirerek, ” Eski Türkiye’yi bu millet unuttu artık siz de unutun” dedi.

Kurt, seçim çalışmaları kapsamında Alaçam ilçesinde esnafı ziyaret etti.

Burada konuşan Kurt. AK Parti’nin 13 yıllık iktidarında hayal edilemeyenleri halkın hizmetine sunduğunu söyledi.

“Yerine getiremeyeceğimiz hiçbir sözü vermeyiz” diyen Kurt, şunları dile getirdi:

“Bir ilaç almak için hastanenin eczanesi önünde metrelerce ilaç kuyrukları vardı bu ülkede. Çocuklarına ders kitabı bulmak için kırtasiyeleri gezen veliler vardı bu ülkede. Üç partili koalisyon olmasına rağmen bakanını ithal getiren hükumetler vardı bu ülkede. Metrelerce uzunluğunda yağ kuyrukları, tüp kuyrukları, benzin kuyrukları vardı bu ülkede. 60 kişilik 70 kişilik sınıflar vardı bu ülkenin okullarında. Hastanelerde boş yatak yok diye evlerine gönderilen hastalar vardı bu ülkede. Köylerinde yol yoktu bu ülkede. Bu ülke uzaklarda bir yer değil bu ülke bizim ülkemiz Türkiye idi.”

Muhalefet partilerinin Türkiye’yi eski günlere götürmek isteğini ifade eden Kurt, şunları kaydetti:

“Şimdi muhalefete sesleniyorum. Eski Türkiye’yi bu millet unuttu artık siz de unutun. Bu ülke geri gitmeyecek. Artık yeni Türkiye var. Yeni Türkiye  2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmayı hedefledi. Yeni Türkiye’de ambulans uçaklar var, 5 yıldızlı otel konforunda hastaneler var, her sokakta eczaneler var, hastasına yaşlısına bakan bir sistemi var. 17 bin kilometre duble yol yapıldı. Kendi denizaltımızı yapar hale geldik, mayına dayanıklı Kirpi isimli askeri araçlarımızı üretip silahlı kuvvetlerimizin emrine sunduk. Köylümüze, sanayicimize teşvikler verdik. Bu aziz millete daha iyi hizmetler vermek için şimdi yeni bir dönemece girdik. Sizlerden 7 Haziran’da sandıklara gidip bu AK kadrolara 400 milletvekili vermenizi istiyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ