logo

reklam
28 Nisan 2015

Genel seçimlere doğru

SAMSUN (AA) – AK Parti Samsun Milletvekili adayı Hasan Basri Kurt, AK Parti’nin 2002’de başlayan hizmet kervanının 7 Haziran seçimleriyle birlikte ikinci yarısının başlayacağını söyledi. 

Kurt, Çarşamba ilçesinde seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla buluştu.

Vatandaşlarla sohbet eden Kurt, şunları dile getirdi:

“Yamalı bohça haline gelen mevcut Anayasa artık yeni Türkiye’nin hedeflerini karşılayacak durumda değildir. 2023, 2053 ve 2071 yıllarını hedefleyen Türkiye’nin artık makas değişimine gitme zamanı geldi. Yani artık ülkemizi doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine tüm anlamıyla kucaklayacak yenilikçi çağdaş ve halkımızın yanında olan yepyeni bir anayasaya ihtiyacımız var. AK Parti’nin tüm iyi niyetine rağmen geçen dönem muhalefet partileri hiçbir geçerli neden göstermeden engellediler. Artık yeni Anayasa’yı yapma imkanı size geldi. Sizler 7 Haziran tarihinde yapılacak olan seçimlerde sadece milletvekili seçmeyeceksiniz sizler çocuklarımızın geleceğini oylayacaksınız yani diğer bir deyişle yepyeni bir anayasayı da oylamış olacaksınız.”

AK Parti’nin bu ülkede muhalefet partilerinin hayal dahi edemeyeceği büyük işleri hayata geçirdiğini ifade eden Kurt, “Muhalefet partileri emeklileri ve asgari ücretle çalışan vatandaşlarımızı hedef almış. Ortada hiçbir kaynağı olmayan vermeleri de mümkün olmayan paraları vaat ediyorlar. Ama bunları dinleyen vatandaş yok. Vatandaşımız muhalefet partilerinin bu ülkede hiçbir sorunu çözemeyecek kapasitede olduğunu çok iyi biliyor. Tüm sorunları hallettiğimizi söyleyemeyiz. Ama  vatandaşımız bu sorunları da AK Parti’nin çözeceğini çok iyi biliyor. Biz bu desteği halkımızdan görüyoruz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ