logo

reklam
12 Ekim 2015

Genel seçime doğru

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – MHP Vezirköprü Seçim Bürosu, MHP İl Başkanı Ömer Süslü ve MHP Samsun Milletvekili Adayları Erhan Usta ve İbrahim Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Adnan Menderes Parkı karşısında bulunan seçim bürosu açılışında konuşma yapan MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Hasan Budak, milletvekilliği sıralamasında Vezirköprülü bir adayın olduğunu belirtti.

Budak, “İbrahim Yılmaz MHP Samsun sıralamasında 4.sırada bir Vezirköprülü kardeşimizdir. Sizlerden isteğimiz kendisine destek vermeniz ve evladınıza sahip çıkmanızdır. Diğer partilerin sıralamasına baktığınızda Vezirköprülülerin listenin sonunda yer aldığını görüyorsunuz. Bu sefer desteğinizi Vezirköprülü^’den yana kullanın ki diğer partiler hatalarını anlasınlar” şeklinde konuştu.

MHP Samsun Milletvekili adayı Erhan Usta ise, MHP hakkında söylenen “koalisyonu kabul etmedi” iddialarına ilişkin “Biz koalisyon istedik ancak AK Parti hiçbir zaman koalisyonda MHP’yi istemedi” dedi.

MHP İl Başkanı Ömer Süslü ise şunları kaydetti:

“Biz MHP olarak siyaseti siyaset olsun diye yapmıyoruz. Ezan dinmesin, bayrak inmesin diye yapıyoruz. Haziran ayında bir seçim geçirdik ve seçim öncesinde de sizleri ziyaret ederek yapacaklarımızı anlattık ve sizler de oyunuzu kullanarak takdirinizi koalisyondan yana kullandınız. Ancak sizin takdirinizi birileri kabul etmedi, hata olarak gördü ve sizin bu hatadan dönmeniz için bir kez daha fırsat verdiler. 1 Kasım’da yeniden tek başına iktidar yapmanızı istiyorlar. ‘Eğer bizi seçseydiniz bunlar olmazdı’ diyorlar. ‘400 milletvekili verseydiniz bunlar olmazdı’ diyorlar. 400 milletvekilini aldıktan sonra yapacağınızı neden şimdi gerçekleştirmiyorsunuz da gencecik fidanlarımız birer birer gidiyor. Bizim sloganımız ‘Sen Bilirsin Türkiye.’ Biz de diyoruz ki hırsızları sen bilirsin Vezirköprü, asgari ücretle geçinmeye çalışırken milyon dolarlık kol saati takanları, para kasalarını sen bilirsin Vezirköprü diyoruz. Yani diyoruz ki MHP’nin size yakınlığını sen bilirsin Vezirköprü, oyunuzu vereceğiniz yer MHP olsun Vezirköprü diyoruz.”

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılış kurdelesini MHP İl Başkanı Ömer Süslü ve MHP Samsun Milletvekili adayları Erhan Usta ile İbrahim Yılmaz kesti. Açılışın ardından katılımcılara ikram yapıldıktan sonra program sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ