logo

reklam
12 Ekim 2015

Genel seçime doğru

AMASYA (Samsunyerelhaber) – MHP Amasya Milletvekili adayı Mehmet Sarı, seçim çalışmaları çerçevesinde Çaydibi, Mercimek, Boraboy ve Destek köylerini ziyaret etti.

Sarı, yaptığı açıklamada, terörün her türlüsünü lanetlediklerini belirtti.

Ankara’daki terör saldırısına işaret eden Sarı, “Ateş düştüğü yeri yakıyor. Onlar da ana kuzusu. Orada kimisi belki hastaneye gidiyordu, kimisi bebeğini emzirmek için koşturuyordu, kiminin ne derdi vardı bilemeyiz sonuçta bunlar bizim canlarımız memleketimizin insanları. Particiliği bir tarafa bırakalım bu memleket meselesi, sonuçta insanız ve bunlar can. Amasya’mızda şu an o patlamadan dört cenaze var. Millet göz yaşı döküyor elbette bunu da görmezden gelmememiz lazım” dedi.

Sarı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Devlet otoritesini koyacak, millet ise tepkisini koyacak, IŞİD veya PKK, nereden gelirse gelsin biz hepsine birden karşıyız. Öncelikle ‘biz’ diyebilmeliyiz sonra da birbirimizi sevmemiz lazım. Biz oluyorsa birlik beraberlik oluyor demektir. Sevgi oluyorsa bir aile oluyoruz. Bu memleket bizim, gidecek başka yerimiz de yok. Ben şu an MHP Amasya Milletvekili adayıyım.1 Kasım’da milletvekili seçilip Ankara’ya gittikten sonra MHP ilkelerine bağlı kalmak şartı ile Ankara’da MHP ceketimi çıkartıp Amasya’nın tüm siyasi partilerin temsilcisi Amasya’nın milletvekili olmaya hazırım ve böyle olmaya da söz veriyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ