logo

reklam

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Hiç bir terörist veya terör örgütü bizi bölmeye, parçalamaya muvaffak olamayacak. Bundan hepimiz eminiz” dedi.

Bakan Kılıç, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) tarafından düzenlenen “Samsun Buluşması” toplantısına katıldı.

Ankara’daki terör saldırısını kınayarak sözlerine başlayan Kılıç, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, yakınlarını kaybedenlere de sabır diledi.

Saldırının tek bir kişiye, tek bir gruba, tek bir düşünceye yapılmadığının bilinmesini isteyen Bakan Kılıç, “Bu saldırı hepimize yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti devletine, bu aziz millete yapıldı. Bizim milletimizin, değerlerimizin, medeniyetimizin gücü o kadar büyüktür ki biz bu saldırılara karşı çelik gibi duracağız ve bu aziz millet geleceğe her zaman kuvvetli adımlarla yürümeye devam edecek. Hiç bir terörist veya terör örgütü bizi bölmeye, parçalamaya muvaffak olamayacak. Bundan hepimiz eminiz” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin çok büyük badirelerden, çok büyük sıkıntılardan başarıyla çıkarak bugüne geldiğini söyleyen Kılıç, Samsun’un tarihteki önemine işaret ederek sözlerine devam etti.

Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımının Samsun’dan atıldığını vurgulayan Bakan Kılıç, “Şu anda bulunduğumuz şehir Samsun. Türkiye devletinin kuruluş yoluna giden adımların atıldığı şehir. İlkadım’da ilk adımlar atıldı. Gazi Mustafa Kemal Samsun’a çıktıktan sonra, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolun başlangıcı Samsun oldu” diye konuştu.

Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da Cumhurbaşkanlığına giden seçim sürecinde ilk adımı Samsun’dan attığını, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi öncesi ilk mitingini Samsun’da yaptığını hatırlattı. 

– “Biz her zaman milletiyle, devletiyle beraber yürümüş bir medeniyetten geliyoruz”

Milletin bugüne kadar yanlarında olduğunu ifade eden ve Memur-Sen’e de kendilerine verdiği destek için teşekkür eden Kılıç, şöyle dedi:

“Biz her zaman, her şart altında milletiyle, devletiyle beraber yürümüş olan bir medeniyetten geliyoruz. Bu yürüyüş esnasında milletimizin gelişimi, demokrasiye olan ağırlığımızı koyduğumuzda, devletimizin gelişiminde siz değerli Memur-Sen üyelerinin göstermiş olduğu duruş çok önemlidir. Biz her zaman yaptığımız çalışmalar içerisinde ve parti olarak verdiğimiz sözlerde demokratikleşme anlamında, gelişim anlamında verdiğimiz sözlerde sizlerin dik duruşunu gördükçe bundan güç aldık. Bunun için sizlere tekrar teşekkür ediyorum.”

– “Hukuk önünde ve millet önünde hesap verecekler”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “diklenmeden dik durmak” sözünü hatırlatan Bakan Kılıç, şunları kaydetti:

“Biz hiç bir zaman diklenmeyeceğiz ama her zaman dik duracağız. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, başbakan olarak bu yaz içerisinde yaşadığımız dönemki ortaya koymuş olduğu duruşu hepiniz takip ettiniz. Bu anlamda biz her zaman bu düstur üzere yürümeye devam edeceğiz. Onun için diyorum ki elini kana bulayanların bundan kurtuluşu yok. Hukuk önünde ve millet önünde hesap verecekler. Her zaman da bu hesabı sormaya devletimiz muktedirdir.

Bu anlamda tabii ki gelişmeden, gelişimden, hakların ve özgürlüklerin gelişmesinden rahatsız olanlar olacaktır. Mutlaka  farklı düşüncede bunu istemeyenler olacaktır. Fakat biz her zaman şunu söyledik, milletin hakkı ve inancı önündeki tüm engelleri kaldırmak için biz bu yolda yürüyeceğiz. İşte bu yürüyüş esnasında bizim yanımızda durduğunuz için sizlere tekrar teşekkür ediyorum.”

Toplantıya Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sendika temsileri, sendika üyeleri, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ve ilgililer katıldı.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ