logo

reklam
28 Nisan 2015

“Geleceğe Kulaç Atıyoruz” Projesi

SAMSUN (AA) – Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Geleceğe Kulaç Atıyoruz” Projesi kapsamında yüzme kurslarının devam edeceğini bildirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Samsun’da Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilkokul ikinci sınıf öğrencilerine yönelik “Geleceğe Kulaç Atıyoruz” projesi kapsamında miniklere yüzme öğretmeye devam edildiği belirtildi.

Samsun’un ilçelerindeki okullarda da uygulanacak Samsun 19 Mayıs Kapalı Yüzme Salonu’nda gerçekleşen projeye  Canik 100. Yıl, Kocatepe İlkokulu, İlkadım Gazipaşa ve Arıburnu İlkokulu’ndan 240 öğrencinin katıldığı bildirildi.

Açıklamada, ilki pilot çalışma olarak hayata geçirilen ve başarılı bulunan proje, Samsun ili ve ilçelerindeki tüm okullarda uygulanacağı ifade edilerek, bu sayede Samsun’da okuyan tüm ikinci sınıf öğrencilerinin yüzme sporuyla tanışacağı kaydedildi.

 Açıklamada görüşlerine yer verilen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, söz konusu projeden iyi sonuçlar aldıklarını söyledi.

Buradan ülkeyi temsil edecek şampiyonların çıkacağını inandığını belirten Bakan Kılıç, çocukların spor bilinciyle yetişmesi için tüm imkanları seferber ettiklerini kaydetti.

Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, projelerin hayata geçirilmesinde büyük destek sağladığını vurgulayarak, “Sporun hemen her branşında marka sporcular yetiştirerek, spor ülkesi imajımızı sağlamlaştıracağız” ifadelerini kullandı.

Çocuklarını bu projeye yönlendiren Samsunlulara  teşekkür eden Kılıç, şöyle devam etti:

“Projemizden gelen olumlu dönüşler neticesinde önümüzdeki dönemlerde de yüzme kurslarımızı devam ettireceğiz ve bu sayede Samsun’da yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmayacak. Çocuklarımızın her biri minik kulaçlarıyla geleceklerine yön veriyor.”

Çocuğu projeye katılan velilerden Elif Atasoy, proje sayesinde oğlu Aydın’ın derslerine olan ilgisinin ve sosyalliğinin arttığını anlattı.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ