logo

reklam
01 Aralık 2015

“Feda Edilebilecek Tek Bir Kız Çocuğu Yoktur” projesi hayata geçirildi

GİRESUN (Samsunyerelhaber) – Giresun Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, uygulamaya koydukları “Feda Edilebilecek Tek Bir Kız Çocuğu Yoktur” projesiyle Giresun’da kız çocuklarının okula devamlarını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Akkurt, Samsunyerelhaber muhabirine yaptığı açıklamada, Giresun’da kız çocuklarının okula başlamaları noktasında bir problem yaşamadıklarını belirtti.

Ailelerin kızlarını okula gönderme noktasında erkek çocuklarına göre bir ayrım gözetmediklerini ifade eden Akkurt, “Neredeyse eşit oranda erkek ve kız çocuklarının okula gönderilmesi ancak okula başladıktan sonra devamsızlık ve terk konularında kız öğrencilerinde bir artış söz konusu. Buradan yola çıkarak AB hibe destekli Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Artırılması Hibe Programı kapsamında ‘Feda Edilebilecek Tek Bir Kız Çocuğu Yoktur’ projesini hazırladık. Projeyle kız çocuklarımızın sınıf tekrarı veya okul terki yapmalarının azaltılmasına yönelik çalışmalara imza atılacak” dedi.

Proje kapsamında kız çocuklarının ailelerinin ziyaret edileceğini vurgulayan Akkurt, “Uzmanlar tarafından anne babalara yönelik eğitimler verilecek. Yine öğretmen ve idarecilere gençlik psikolojisi ile iletişim becerileri eğitimleri almaları sağlanacak. Öğrencilere yönelik kişisel gelişim eğitimleri verilecek, 10 hobi odası yapılacak. Buralarda okullarımızı daha cazip hale getirmek için sinemalar, enformasyon salonu ve kişisel bakım odaları olacak” diye konuştu. 

Milli Eğitim Müdürü Akkurt, projenin bir yıl süreyle uygulanacağı ve tamamlandığında önemli başarılara imza atılacağını sözlerine ekledi. 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ