logo

reklam
23 Kasım 2015

Eski Milletvekili Pehlivanoğlu’nun vefatı

RİZE (Samsunyerelhaber) – Eski Ordu Milletvekili Cavit Şadi Pehlivanoğlu, memleketi Rize’nin Fındıklı ilçesinde toprağa verildi.

Fındıklı Merkez Cami’nde ikindi namazını takiben kılınan cenaze namazına, Pehlivanoğlu’nun ailesi ve yakınlarının yanı sıra AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Artvin Valisi Kemal Cirit, Fındıklı Kaymakamı Arif Karaman, Fındıklı Belediye Başkanı Adan Özbalaban, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Pehlivanoğlu, cenaze namazının ardından Hürriyet Mahallesi’ndeki aile mezarlığında defnedildi.

1927 yılında Rize’nin Fındıklı ilçesinde doğan Pehlivanoğlu, 1975-1983 yılları arasında TBMM Danışma Kurulu üyeliği, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu üyeliği, Türk Standartları Enstitüsü Başkanlığı ve Devlet Planlama Müsteşarlığı Müşavirliği görevlerinde bulundu.

1961-1965-1991 yıllarında yapılan milletvekili genel seçimlerinde Ordu Milletvekili olarak parlamentoya giren Pehlivanoğlu, Çalışma ve Milli Eğitim Komisyonu, İktisadi ve Devlet Teşekkülleri Murakebe Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği, Başkanlık Divanı İdare Amiri ve siyasi parti genel başkan yardımcılığı görevlerinde de yer aldı.

 

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ