logo

reklam
11 Eylül 2015

Eski başkanın, yerine seçilen meclis üyesini darbettiği iddiası

KARABÜK (Samsunyerelhaber) – Karabük’ün Ovacık ilçesi Belediye Başkanlığı görevine seçilen AK Partili meclis üyesi Zafer Küpler, başkanlık görevinden istifa ederek MHP’den milletvekili aday adayı olan Mustafa Dursun tarafından darbedildiği iddiasıyla savcılığa başvurdu.

Ovacık Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatının ardından adliye çıkışında gazetecilere açıklamada bulunan Küpler, MHP’li Dursun’un belediye başkanlığı görevinden istifa etmesi üzerine  belediye meclisinin yeni başkanı seçmek için toplandığını söyledi. 

Demokratik bir seçim yaptıklarını ve seçimde kendisiyle MHP’li bir meclis üyesinin aday olduğunu vurgulayan Küpler, “6 MHP, 3 AK Partili belediye meclisi üyesi var. Seçim sonucunda başkan seçildim sonrasında tatsız olaylar oldu. Eski belediye başkanımız seçimlerin sonunda belediyedeki katip odasına gelerek bana ağza alınmayacak küfürler savurdu. Beni darbedip, ‘Sana bu işi yaptırmayacağım, istifa edeceksin’ diyerek tehditler savurdu” iddiasında bulundu.

Küpler, sağlık ocağına giderek darbedildiğine yönelik rapor aldığını, savcılığa da suç duyurusunda bulunduğunu kaydetti.

Eski belediye başkanı Dursun ise iddiaların doğru olmadığını öne sürerek, “Ben kendisine ‘hayırlı olsun’ dedim. Küpler’e en ufak bir dargınlığım, kırgınlığım yok, kavgam da olmadı. Benim milletvekilliği aday adaylığım noktasında önümüzü kesmek için yapılan bir spekülasyondur. Belediye başkanlığını kazandılar, hayırlı olsun ama bu tarz iftiralar atmasınlar” diye konuştu.

Güncelleme (12 Eylül 2015, 14:17):

KARABÜK (Samsunyerelhaber) – MHP Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan,  Karabük’ün Ovacık ilçesi Belediye Başkanlığı görevine seçilen AK Partili meclis üyesi Zafer Küpler’in başkanlık görevinden istifa ederek MHP’den milletvekili aday adayı olan Mustafa Dursun tarafından darbedildiği iddiasının adli makamlara intikal ettiğini bildirdi.

Arslan, düzenlediği basın toplantısında, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun’un istifasının ardından yerine parti meclis üyelerinden Satılmış Aka’nın göreve seçilmesi için partilerinin meclis üyeleriyle kara aldıklarını söyledi.

Yerel seçimler sonucunda belediye başkanlığını ve 6 belediye meclis üyeliğini  kazandıklarını anımsatan Arslan, “6’ya 3 sayısal olarak üstünlüğümüz olmasına rağmen seçimi 5’e 4 kaybettik. Bizim tarafımızdan 2 arkadaşımız diğer tarafa oy verdiği için böyle oldu. Seçim kapalı oyla yapıldığı için tespiti mümkün değil. Karşı tarafa oy veren arkadaşlarımız ya istifa edecekler ya da biz gereğini yapacağız” diye konuştu.

Bir gazetecinin,  Ovacık Belediye Başkanlığı görevine seçilen AK Partili meclis üyesi Zafer Küpler’in darbedildiğine yönelik iddiaları sorması üzerine Arslan “Mustafa Dursun istifa ettikken sonra, belediye başkanlığından düşmüştür. Onun üzerinde herhangi bir tasarrufum yoktur. Bu olayı kendisine sordum, ‘Asla ve asla öyle bir şey yoktur’ dedi. Bu olay adli makamlara intikal etti. Bu konuda yapabileceğim herhangi bir şey yoktur​” ifadesini kullandı.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ