logo

reklam
26 Kasım 2015

Eğitim Bir-Sen Suluova Temsilciliğinden eğitim camiasına yemek

AMASYA (Samsunyerelhaber) – Eğitim Bir-Sen Suluova İlçe Temsilciliği tarafından verilen kaynaşma yemeğinde eğitim camiası bir araya geldi.

Eğitim Bir-Sen Suluova Temsilcisi Cemil Küpçü, ilçedeki bir düğün salonununda gerçekleştirilen yemekte, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Öğretmenliğin insanlık tarihinin maddi ölçütü bulunmayan ölümsüz mesleği olduğunu belirten Küpçü, her işi bilen, her işi yapan, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane yerine bilgi kaynaklarını öğreten kişinin öğretmen olduğunu anlattı.

Öğretmenliğin her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleği olduğuna dikkati çeken Küpçü, toprak altına atılan bir tohumun onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, her öğretmenin de hayatını bu anlamlı ve şerefli mesleğe adadığını kaydetti.

Küpçü, Eğitim Bir-Sen’in sendikal mücadelesinin Türkiye’nin geleceğini yeniden inşa etmek adına erdemliler hareketi olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

“Türkiye’yi yasaklara boğanları da yasaklardan kurtaranları da asla unutmadık. Üyelerimize, ülkemize vefamızı, ümmete ve medeniyete vefamızı hiç terk etmedik. Ne bencil, ne de benci olduk. Ülkemiz korku tünelinden çıksın, ham demokrasi tam demokrasi olsun diye üyemiz kadar ülkemiz için de ter akıttık. Toplu görüşme ve toplu sözleşme süreçlerinde masada tekliflerimizi kazanıma dönüştürürken toplumsal uzlaşı için toplu sözleşmede uzlaşıyı önemsedik. Kamu görevlileri sendikacılığını toplu sözleşme hakkına sahip kılan da toplu sözleşme masasında haklarını alan da Eğitim Bir-Sen’dir.”

 

Yemeğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu ile şube müdürleri, AK Parti İlçe Başkanı Aydın Korkmaz ve sendika üyeleriyle aileleri katıldı.   

Share
#

SENDE YORUM YAZ