logo

reklam
03 Aralık 2015

Dünya Engelliler Günü

AMASYA (Samsunyerelhaber) – Taşova Kaymakamı Kudret Kurnaz, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Taşova Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yavuz Aydın’ı ziyaret etti.

Kurnaz, dernek binasında gerçekleşen ziyarette, pozitif ayrımcılığın engelli vatandaşlara gösterilmesi gerektiğini söyledi.

İlçede engel durumu en yüksek olan öğrenci ve vatandaşlarla bir araya gelerek dertlerini dinledikten sonra engellilerin temsilcisi Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanını ziyaret ettiğini anlatan Kurnaz, şöyle konuştu:

“Son yıllarda popüler bir kavram olan pozitif ayrımcılığın en çok uygulanması gereken, hak eden insanlar engelli vatandaşlarımızdır. Engelli vatandaşlarımız hayata 1-0 yenik başlıyor. Aradaki açığı kapatabilmek için devlet olarak pozitif ayrımcılığı engelli vatandaşlarımıza göstermeliyiz. Onları hayata kazandırabilmeliyiz. Hayat mücadelesinde devlet olarak onları sürekli desteklemeliyiz. Bugün de engelli vatandaşlarımızı hatırlamaya bir vesile. Vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aydın da kendilerini yalnız bırakmayan ve her an yanlarında olan, desteğini esirgemeyen Kaymakam Kurnaz’a teşekkür etti.

Aydın, “Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın desteği ile maddi manevi sıkıntımız yok. Devletimiz her zaman yanımızda. Bu destekler sayesinde toplumdaki yerimizi almaya başladık” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ