logo

reklam
03 Aralık 2015

Dünya Engelliler Günü

ÇORUM (Samsunyerelhaber) – TBMM İdare Amiri Salim Uslu, artık engellisini bilen, gören, dikkate alan ve topluma kazandıran bir devlet bulunduğunu belirtti.

Uslu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Engelli vatandaşların yaşama sevinçlerini kaybetmemeleri, üretken ve aktif bireyler olarak hayatta rol üstlenmeleri konusunun önem arz ettiğini vurgulayan Salim Uslu, AK Parti iktidarının engelli vatandaşların şartlarını iyileştirdiğini ifade etti.

Engellilere yönelik çeşitli hizmetlerin yanı sıra yeni olanakların sağlandığına da dikkati çeken Uslu, şunları kaydetti:

“Yapılan çalışmalarla 468 bin engelli vatandaşımıza evde bakım hizmeti veriliyor. Engellilerimize evde bakan yakınlarına ise bir asgari ücret ödemesi yapılmaktadır. 2010’da pozitif ayrımcılık, anayasal güvence altına alındı. 65 yaş üstündekilere bağlanan aylıklar yüzde 300 artırıldı. 2002 yılı itibarıyla engelli kontenjanında memur olarak çalışan engelli sayısı 5 bin 777 iken, bu rakam bugün yaklaşık 40 bine ulaştı. Artık engellisini bilen, gören, dikkate alan ve topluma kazandıran bir devleti var. Yeni Türkiye yolunda engellilerimizin engellerini aşmaya devam edeceğiz.”

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ