logo

reklam
02 Aralık 2015

Dünya Engelliler Günü

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Karaaslan, 3 Aralık’ın engellilerin hakları, kazanımları ve yaşam standartlarının geliştirilmesi bakımından önemli bir gün olduğunu belirtti.

Engelli vatandaşların hayatın her alanında kimseye ihtiyaç duymadan hayatlarını sürdürebilmelerinin en temel insan hakkı olduğunu vurgulayan Karaaslan, “AK Parti olarak ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşabilmesinin temelinde tüm vatandaşlarımızın imkan ve fırsatlardan eşit şekilde yararlanması geldiğinin bilincindeyiz. AK Parti hükümetleri engelliler için 2002 yılından bu yana bugüne kadar yapılamayan hizmetlere ve projelere imza attı. Engelli vatandaşların normal bireyler gibi hayatlarını sürdürebilmeleri için bir çok çalışma yapıldı” ifadelerini kullandı.

Karaaslan, 2005 yılında çıkarılan 5378 sayılı Engelliler Kanunu ile engellilerin yaşadığı sorunlara çağdaş ve kapsamlı çözümler içeren yasal düzenleme getirdiklerini bildirerek, şunları kaydetti:

“Bu yasa ile engellilerimize yeni haklar tanıdık, özel eğitim ve destek eğitimi vermeye başladık. Engellilerimiz için bu iyileştirmeler bundan sonra da devam edecektir. AK Parti hükümeti olarak, engellilerimiz ile hayat arasındaki engelleri elimizden geldiğince kaldırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Hayalimiz engelsiz bir Türkiye.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ