logo

reklam
03 Aralık 2015

Doğu Karadeniz’de kış

RİZE (Samsunyerelhaber) – Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinde etkili olan kar nedeniyle Rize’de 42, Bayburt’ta 30 köy yolu ulaşıma kapandı.

Rize İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinden alınan bilgiye göre, kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar sebebiyle merkez ilçede 7, Çamlıhemşin’de 10 ve İkizdere’de 25 olmak üzere 42 köyle ulaşım sağlanamıyor.

Ekipler, kapalı yolların açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

-Bayburt

Bayburt İl Özel İdaresi yetkililerinin verdiği bilgiye göre, dün akşam saatlerinde il genelinde etkili olan karın ardından özellikle yüksek kesimlerdeki 30 köy yolu ulaşıma kapandı.

Yol Şube Ulaşım Hizmetlerine bağlı 9 ekip, kapalı yolların ulaşıma açılması için sabah saatlerinden itibaren çalışmalarına başladı.

-Ordu

Ordu’da kent merkezinden 550 metre yükseklikteki Boztepe’ye mevsimin ilk karı yağdı. Kent merkezinden teleferikle Boztepe’ye çıkan vatandaşlar, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Şehir merkezinde de aralıklarla karla karışık yağmur etkili oluyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, il genelinde iki gündür etkili olan kar nedeniyle 182 iş makinesi ve 240 personelle çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Karla mücadelede önceliğin hasta ve cenazesi olan vatandaşlara verildiğini ifade eden Yılmaz, “Ordu’da şu ana kadar 40 mahalle yoluna müdahale edilmiş olup ulaşıma kapalı yol bulunmamaktadır. İlimizde cumartesi gününe kadar yoğun kar bekleniyor. Lütfen araçlarımızda kış lastiği, zincir ve çeki halatı bulunduralım” dedi.

Öte yandan, Ordu’nun yüksek rakımlı ilçelerinde de kar yağışının sürdüğü, özellikle Kabadüz, Gölköy, Akkuş, Gürgentepe ve Korgan ilçelerinde etkili olan karın hayatı olumsuz etkilediği bildirildi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ