logo

reklam
05 Aralık 2015

Çorum’da dolandırıcılık iddiası

ÇORUM (Samsunyerelhaber) – Çorum’da bazı iş adamlarını arayıp kendilerini belediye başkan yardımcısı olarak tanıtanların para talep ettiği bildirildi.

Çorum Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, işadamlarına ve vatandaşlara telefonlara ulaşanların belediye başkan yardımcılarının ismini kullandıkları belirtildi.

Hayırsever vatandaşlardan ve işadamlarından çeşitli bahanelerle para talep edildiği anlatılan açıklamada, dolandırıcılık yapmaya çalışanların olumlu cevap aldıktan sonra hesap numarası vererek belirledikleri sözde yardım miktarını hesaba yatırmalarını istedikleri ifade edildi.

Belediye tarafından telefonla veya aracı kullanılarak herhangi bir şekilde kişi ve kurumlara ulaşılarak yardım talebinde bulunulmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Belediyemiz, yardım etmek isteyen vatandaşlarla yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar arasında köprü görevi görerek alan elle veren eli buluşturuyor. Yardım etmek isteyenler belediyemizin ilgili birimlerine müracaat ederek ihtiyaç sahiplerine yardım edebiliyor. Bu işlemlerin hepsi kayıt altına alınarak resmi bir şekilde yapılıyor. Bunun haricinde belediyemiz hiçbir şekilde yardım talebinde bulunmamaktadır.”

Vatandaşların uyarıldığı açıklamada, benzer durumlarla karşılaşanların polise bilgi vermeleri istendi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ