logo

reklam
04 Aralık 2015

Çöp konteynerlerine yanıcı madde atılmaması uyarısı

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, çöp konteynerlerine yanıcı madde atılmaması konusunda uyarıda bulundu.

Sarıcaoğlu, Samsunyerelhaber muhabirine yaptığı açıklamada, sobadan alınan sönmemiş kömür kovalarının bazı kişiler tarafından çöp konteynerlerine döküldüğünü söyledi.

Konteynerlerde meydana gelen yangının hem konteynerlerin kullanım ömrünü azalttığını hem de çevre için tehlikeli oluşturduğunu anlatan Sarıcaoğlu, “Temiz bir ilçe projesi kapsamında ilçemizdeki çok sayıdaki çöp konteynerini yeniledik. Sayısını çoğalttık. Fakat bazı vatandaşlar tarafından sönmemiş köz dolu kovalar konteynere boşaltılıyor. Konteyner içine atılmış kağıt, plastik gibi maddeler alevleniyor. Özellikle rüzgarlı havalarda çevre için yangın tehlikesi oluşturuyor” dedi.

Hurdaya çıkan her konteynerin vatandaşın ödediği verginin heba olması anlamına geldiğine ifade eden Sarıcaoğlu, çevrenin temiz olması için bir yandan çaba harcanırken vatandaşların da gerek temizlik, gerekse çöp atarken daha dikkatli olmalarını istedi.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ