logo

reklam
27 Kasım 2015

Canik’te sağlıklı yaşam yürüyüşü

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Canik Belediyesi ve Halk Sağlığı İl Müdürlüğü işbirliğiyle “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” düzenlendi.

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İl Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kasapoğlu ve vatandaşların katıldığı yürüyüş, Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’ndan başladı. Mekke Caddesi ve Ulus Caddesi’nde devam eden yürüyüş, Canik Belediyesi önünde son buldu.

Yürüyüş sonunda seçmeli ders olarak bisiklet modülünü seçen Başalan Ortaokulu öğrencilerine bisiklet dağıtıldı. Çocuklara bisikletlerini Genç ile Kasapoğlu teslim etti.

Genç, burada yaptığı konuşmada, Canik Belediyesi olarak sağlıklı yaşam için spor yatırımlarına önem verdiklerini belirterek, yaptıkları spor tesisleri ile gençleri ve kadınları spora yönlendirdiklerini söyledi.

Spor yatırımları ile çocuk ve gençlerin fiziken gelişimlerini sağladıklarını ifade eden Genç, “Canik Belediyesi olarak sağlıklı bir toplum hedefliyoruz. Bu noktada spora en çok yatırım yapan belediyeyiz” dedi.

Kasapoğlu ise sağlıklı yaşam için günde 10 bin adım atmayı tavsiye ettiklerini ifade ederek, spora ve etkinliğe katkılarından dolayı Genç’e teşekkür etti.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ