logo

reklam

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

ZONGULDAK (Samsunyerelhaber) – Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Müftüsü Mehmet Bektaş, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda, “Cami ve Namazla Diriliş, Cami ve Namazla Huzur Bulma” temasının işleneceğini belirtti.

Bektaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Camiler ve Din Görelileri Haftası’nın 12-18 Ekim tarihleri arasında kutlanacağını ifade etti.

Toplumsal birlik ve bütünleşmeyi sağlayan camilerin, kalpleri birleştiren, sanat ve estetik alanında ulaşılan seviyeyi sergileyen mimari şaheserler olduğunu belirten Bektaş, şöyle konuştu:

“Merkez ve taşra ilçe müftülüklerince hafta boyunca yapılacak faaliyetlerde bu konu işlenmeye çalışılacaktır. Bu yıl ise dinimizin direği olan namaz ibadetine olan ihtiyacımızı daha yüksek bir sesle dile getirmek ve camilerdeki cemaatsizlik sorununa hem bireysel hem de toplumsal açıdan dikkat çekmek amacıyla Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın ana teması ‘Cami ve Namazla Diriliş, Cami ve Namazla Huzur Bulma’ şeklinde belirlenmiştir.”

Hafta dolayısıyla 15 Ekim Perşembe günü Merkez Camisi önünde kan bağışı düzenleyeceklerini aktaran Bektaş, “Aynı gün Merkez Camisinde öğle namazından önce şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim ziyafeti tertip edilmiştir. Alaplı Belediyesi Kültür Merkezinde Zonguldak Müftüsü Mürsel Öztürk, cami ve namazla arınma ile ilgili konferans verecektir. Ayrıca Alaplı Meslek Yüksekokulunda öğrencilerimize akşam saatlerinde bir konferans daha verilecektir.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ