logo

reklam
12 Ekim 2015

Camiler ve Din Görevlileri Haftası

ORDU (Samsunyerelhaber) – Ordu Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret etti.

Vali Balkanlıoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Camiler ve din görevlilerimizin toplum hayatında son derece önemi var. Eskiden beri İslam toplumlarında şehirler cami çevresinde kurulmuş. Hamamlar, aşevleri, bedestenler yapılarak şehir genişlemiş ve cami merkezli bir yerleşim medeniyet oluşturmuşlar. Bizi biz yapan değerlerimiz, mübarek dinimiz ve onun kurallarıdır. Camiler, ezanlar, bayrağımız kadar önemli” dedi.

Camilerin estetiği ve temizliğinin önemine değinen Balkanlıoğlu, bu konuda din görevlilerine çok iş düştüğüne dikkati çekti.

Müftü Kolukısaoğlu ise Camiler ve Din Görevlileri Haftası süresince gerçekleştirilecek olan programlar hakkında Vali Balkanlıoğlu’na bilgi verdi.

Her yıl 11 ile 18 Ekim arasında kutlanan bu haftada, “5 Vakit Huzur” teması işleneceğini hatırlatan Kolukısaoğlu, namazla ilgili mesajların verileceğini ve çeşitli etkinliklerin düzenleneceğini ifade etti.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ