logo

reklam
27 Kasım 2015

Bolu’da çöp toplama haftada bir güne indirilecek

BOLU (Samsunyerelhaber) – Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, artık çöpleri haftada bir defa toplamak için çalışma başlattıklarını söyledi.

Bolu genelinde çöplerin toplanmasıyla ilgili olarak yeni bir çalışma içerisine girdiklerini anlatan Yılmaz, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, gelişmiş ülkelerde çöplerin haftanın sadece bir günü toplandığını, Türkiye’de ise çöp toplama işinin her gün yapıldığını belirtti.

Bolu Belediyesinin çöp toplama günlerini haftada 7’den 3’e düşürdüğünü kaydeden Yılmaz, “Bolu genelinde her gün yaklaşık 300 ton çöp oluşmakta. Biz de çöpleri her gün topluyor idik şimdi haftada 3 güne indirdik. Bunun haftada 1 güne düşüreceğiz. Bu sayede maliyetlerimiz çok düşecek” diye konuştu.

Yılmaz, bunun başarıldığı zaman, depolama maliyetlerinin artacağına değinerek, şu ifadelere yer verdi:

“Haftada bir gün topladığımız çöpleri koyacağımız maliyetler artacak. Yani konteyner maliyetleri artacak. Biz bunlara uygun olan yerlerin tamamını yer altında oluşturmaya çalışacağız. Dolayısıyla Bolu genelinde yapacağımız bu çalışmanın maliyeti biraz yüksek olacağı için bu sene içerisinde ihalesini yapıp, çalışmaları inşallah bu sene tamamlamak istiyoruz. Eğer tamamlayamazsak gelecek sene Türkiye genelinde hatada bir çöp toplayacak şekilde ve çöpler dolu olduğu zaman da bize haber verecek cihazlar takılmış şekilde iletmeye girecektir.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ