logo

reklam
30 Nisan 2015

Bolu ormanlarına, 500 bin adet fidan dikilecek

BOLU (AA) – Bolu Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin, kentteki ormanlara 500 bin adet fidan dikileceğini söyledi.

 Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, orman kaynaklarını ve varlığını en etkin şekilde işlettiklerini ve Türkiye’ye fayda sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

Mevcut ormanların iyileştirilmesi, ağaçlandırılması ile tohum ihtiyaçlarının karşılaması için mücadele ettiklerini aktaran Şahin, şöyle konuştu:

“Ormanların geliştirilmesi ve genişletilmesi, orman kurulumundan gençleştirilmesine kadar olan süreç içerisindeki bütün bakım kültürlerinin uygulandığı bir çalışma bütünüdür. Bu bağlamda biz ağaçlandırma ile birlikte bu yıl Bolu’da bulunan 400 hektarı ağaçlandıracağız. Bu bağlamda toplamda 500 bin adet civarında fidanı toprakla buluşturacağız.”

Şahin, otoyol kenarlarındaki fidan dikimi çalışmalarının devam ettiğini vurgulayarak, “Yine ceviz ve badem eylem planları kapsamında çalışmalarımız devam etmektedir. Yaban meyve türleri ile ilgili ağaçlandırma çalışmalarımız devam etmektedir. Fidan dikimi şu an itibariyle sürüyor. Bu yıl yağışların nisan ayının sonuna taşması münasebetiyle dikim çalışmalarımız rahatlıkla devam ediyor” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ