logo

reklam
29 Kasım 2015

Bayırbucak Türkmenlerine yardımlar

KARABÜK (Samsunyerelhaber) – Suriye’deki Bayırbucak Türkmen bölgesini hedef alan saldırılardan kaçarak güvenli bölgelere sığınan Türkmenlere yapılan yardımlar sürüyor. 

Büyük Birlik Partisi Karabük İl Başkanı Mustafa Kara, Samsunyerelhaber muhabirine yaptığı açıklamada, zor durumda olan Bayırbucak Türkmenlerine yardım topladıklarını söyledi.

Toplanan yardımların Alperen Ocakları Kadın Kolları tarafından bir merkezde toplandığını ifaden eden Kara, “Biz burada bir yardım kampanyası başlattık. Bu yardımlar devam edecektir. Pazartesi günü nasip olursa araçlarımızı yükleyeceğiz. Bu sadece bir tırla kalmayacak. Bu kampanya devam edecek” dedi.

Güncelleme (30 Kasım 2015, 11:25):

KARABÜK (Samsunyerelhaber) – Ülkü Ocakları Karabük İl Başkanlığı tarafından Suriye’deki Bayırbucak Türkmen bölgesinde yaşayanlar için yardım toplandığı bildirildi.

İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ve Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde açılan stantlarda toplanan para, gıda ve giyeceklerin paketlenerek gönderildiği belirtildi.

Kampanyaya yardımda bulunanlara teşekkür edilen açıklamada, Bayırbucak Türkmen bölgesinde yaşayanlara yardımların devam edeceği kaydedildi.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ