logo

reklam

Basketbolda Karadeniz derbisine doğru

GİRESUN (Samsunyerelhaber) – Yeşilgiresun Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu, Spor Toto Basketbol Ligi’nde hafta sonunda Trabzonspor Medical Park ile yapılacak karşılaşmada herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için taraftarlara sağduyu çağrısında bulundu. 

Yönetim kurulundan yapılan yazılı açıklamada, yeşil-beyazlı ekibin ligin 8. haftasında, 28 Kasım Cumartesi günü Trabzonspor Medical Park ile Giresun 19 Eylül Spor Salonu’nda karşılaşılacağı anımsatıldı. 

İki takım arasında geçmişte oynanan bazı karşılaşmalarda hadiselerin yaşandığı hatırlatılan açıklamada, hafta sonu oynanacak müsabakada aynı şeylerin yaşanmaması için uyarıda bulunuldu.

“Yeşilgiresun Belediyespor Kulübü olarak sporun ayrıştırıcı değil birleştirici yönlerini, kavgacı değil rekabetçi karakterini sahaya yansıtmayı ilke edinmiş bir basketbol kulübüyüz” denilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Bu hafta Trabzonspor Medical Park ile oynayacağımız maçın geçmişte oynanan maçların gölgesinde kalmadan, etkilenmeden, sadece sportif rekabet içerisinde oynanmasını diliyor ve tüm tarafların herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına azami dikkat ve özen göstermesini umuyoruz. Trabzonspor Medical Park ile geçmişte yaşanan ve istenmeyen talihsiz olayların her iki ildeki müsabakalarda tekrarının yaşanmamasını ve bu hafta oynayacağımız müsabaka dahil mücadelenin artık sahada kalması arzusu içerisindeyiz. Geçmişte her kim ne hata yaptıysa bunları unutarak sadece o salonda hiç kimsenin zarar görmeden basketbol maçı izlemesi için, salonda olacak olaylardan ev sahibi veya misafir takım yöneticisinden güvenlik görevlisine, taraftarından sporcusuna kadar her bir bireyin bu sorumluluğu üzerine taşıması gerekmektedir.”

Kulüp açıklaması, “Bu tür olaylar sadece kulüplere zarar veren olaylar değildir. Ülkemizin karşılıklı anlayışsızlıklardan büyük zarar gördüğü bu günlerde iki komşu şehir olarak bu tür olumsuz örneklere bir yenisini daha eklememek için herkesin sağduyulu davranması gerekmektedir” ifadeleriyle son buldu.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ