logo

reklam
13 Ekim 2015

Başkan Taşçı Çok Kızdı

Taşçı’dan Tüfek’e tepki..
‘Artık yeter!
Kininizi meclise taşımayın’
Atakum Belediye Meclisinde CHP’li Mustafa Tüfek’in, İçişleri Bakanlığının ‘suç unsuru’ olmadığı yönündeki kararıyla sonuçlanan soruşturmayla ilgili konuşmasına tepki gösteren Başkan Taşçı, “Artık yeter. İki aylık soruşturmada ‘suç’ olmadığı görüldü. Aynı hikayeleri anlatıp duruyorsunuz” dedi.
Atakum Belediye Meclisi 2015 Yılı Ekim Ayı 21. Birleşimi 1. Oturumu, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı başkanlığında, Atakum Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda 3 gündem maddesi oylandı.
2016 Mali Yılı Bütçesi ve Performans Programıyla ilgili Plan-Bütçe Komisyonu raporunun oylamaya sunulduğu meclis toplantısında söz alan CHP Meclis Üyesi Mustafa Tüfek, Başkan Taşçı’ya yönelik bulunduk suç duyurusu ve İçişleri Bakanlığının ‘suç unsuru bulunmadığı’ yönündeki kararına değindi. Meclis Üyesi Tüfek, “Biz 2014 yılı Faaliyet Raporunda görünen eksikleri size sunduk, rahatsız olduğumuzu dile getirdik. Siz de bir suç varsa Savcılığa gidin dediniz. Bunun üzerine başvurduk. Sonuç olarak İçişleri Bakanlığının kararı bize sürpriz olmadı. Konuyu takip edeceğiz” dedi.
CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Tüfek’e yanıt veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Mustafa  Tüfek’in tavrı normal bir meclis üyesi tavrı değildir. Şahsıma nasıl bir kin duyuyorsanız bu tavrınızdan vazgeçemiyorsunuz. Bir buçuk yıldır aynı hikayeleri anlatıyorsunuz. Ama artık yeter, lütfen bu tavrınızdan vazgeçip ilçemiz için bir şeyler üretmeye çalışın. Artık insanların karşısına düzgün iddialar ile çıkın. Savcılığa suç duyurusunda bulundunuz. Savcılık konuyu İçişleri Bakanlığına taşıdı. Samsun Valiliği 2 raportörü bu iddiaları incelemek üzere görevlendirdi ve iki ay boyunca inceleme yapıldı. Sonuç olarak hiçbir suç unsuruna rastlanmadığı yönünde karar alındı ve İçişleri Bakanlığı soruşturmaya gerek olmadığını açıkladı. Sürekli olarak meclisi geriyorsunuz. Lütfen bana olan kişisel kininizi meclise taşımayın. Gelin birlikte ortak projeler yapalım, siz de artık yapıcı olun” şeklinde konuştu.
Atakum Belediye Meclisinde ayrıca, terör saldırılarında şehit olan asker, polis ve sivil vatandaşlar için saygı duruşunda bulunuldu. Önceki gün Ankara’da yaşanan patlama sonucu hayatını kaybedenlerin üzüntüsünü yaşadıklarını söyleyen Başkan Taşçı, teröre ve teröre destek verenlere lanet okudu. Başkan Taşçı, saygı duruşunun ardından meclis üyelerinden, terör saldırılarında hayatlarını kaybedenler için Fatiha Suresini okumalarını istedi.
meclis (1)

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ