logo

reklam
02 Mayıs 2015

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş:

ORDU (AA) – Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Dün köprülerini, barajlarını, okullarını, havalimanlarını yapamayan Türkiye’yeyi yönetenlerin birinci önceliği millete hizmet etmek değildi. Onların birinci önceliği milleti hizaya getirmek ve milleti adam etmekti” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesince Perşembe ilçesinde yapımı tamamlanan Kent Meydanı’nın açılış törenine katılan Kurtulmuş, Türkiye’nin son 13 yılda bir yerden bir şeyler bularak ya da yeni petrol damarları keşfederek zenginleşmediğini anlattı.

Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin son 13 yılda gerçekleştirmiş olduğu büyük atılımın arkasındaki temel neden, devlet-millet bütünleşmesidir. Dün köprülerini, barajlarını, okullarını, havalimanlarını yapamayan Türkiye’yi yönetenlerin birinci önceliği millete hizmet etmek değildi. Onların birinci önceliği milleti hizaya getirmek ve milleti adam etmekti. Biz ne günler yaşadık. 28 Şubat zamanında İstanbul Üniversitesinde rektörlük yapan bir zatın geldiği resmi toplantılarda insanlara şu söyleniyordu, ‘Sizin vazifeniz eğitim kalitesini artırmak falan değil, sizin vazifeniz başörtülü öğrencileri sınıflara sokmamaktır’. Vazifeleri işte buydu.” 

Kurtulmuş, “artık devletin birileri tarafından milleti adam etmek için oluşturulan bir mekanizma olmadığını” belirterek, devletin artık milletin emrinin yerine getirildiği bir mekanizma olduğunu dile getirdi. 

Türkiye’nin elde ettiği siyasi istikrarını kaybetmeyeceğini ifade eden Kurtulmuş, “Hizmet yapmak siyasetçinin boynunun borcudur. Siyaset kurumu için asıl olan millettir. Çünkü işin gerçek sahibi millettir. Ülkenin gerçek sahibi milletin kendisidir. Böyle görürseniz işleriniz güzel olur. Onun için böyle gören siyasetçiler bu ülkede millete hep hizmet etmiştir” diye konuştu.

Kurtulmuş, konuşmasının ardından Perşembe Kent Meydanı’nın açılışını gerçekleştirdi. 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ