logo

reklam
05 Aralık 2015

Başbakan Davutoğlu’nun takibi “fitnatmurat”ı mutlu etti

AMASYA (Samsunyerelhaber) – CİHAN OKUR – “Fitnatmurat” ismiyle sosyal medya fenomenleri arasında yer alan spastik engelli Murat Saraç, sosyal medyada kendisini takip etmesi çağrısına Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun karşılık vermesini sevinçle karşıladı.

Amasya’nın Taşova ilçesinde annesi ve anneannesiyle yaşayan 16 yaşındaki Saraç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle Başbakan Davutoğlu’na seslendi. Çağrıya karşılık veren Başbakan Davutoğlu, Saraç’ı takip etmeye başladı.

Başbakan Davutoğlu’nun kendisini takip etmeye başlamasını sevinçle karşılayan Saraç, Başbakan’ın kendisini takip edeceğini beklemediğini, takip etmeye başladığını gördüğünde çok mutlu olduğunu söyledi.

Başbakan’ın televizyondaki konuşmalarını hiç kaçırmadığını ve hayranlıkla takip ettiğini belirten Saraç, “Evde otururken birden aklıma Başbakan’a tweet atmak geldi. Başbakanımızdan 3 Aralık Günü olması dolayısıyla kendisinden beni takip etmesini istedim. Başbakan da beni kırmadı, çok kısa bir süre sonra takip etmeye başladı, çok şaşırdım, bana sürpriz oldu ve mutlu oldum” dedi.

Davutoğlu’nun kendisini takip etmeye başlamasının ardından takipçi sayısının da arttığını dile getiren Saraç, sosyal medyada 111 bin takipçisinin olduğunu söyledi.

Saraç, geçen yıl Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştüğünü ve bu görüşmeyi unutamadığını, Başbakan Davutoğlu’nu da görmek istediğini sözlerine ekledi.

– “Murat bizi fazla şaşırtmadı”

Murat Saraç’ın öğretmeni Sebiha Torun ise Murat’ın rahatsızlığına rağmen zekasıyla ve derslerinde başarısıyla çevresindekilerin takdirini topladığını ifade etti.

Murat’ı Başbakan Davutoğlu’nun takip etmeye başlamasına şaşırmadıklarını belirten Torun, şunları kaydetti:

“Murat’a evde temel eğitim veriyoruz ve şu an lise 2. sınıfta, derslerinde de çok başarılı. Murat’ın zekasına hiçbir şey engel olmamış araştırmayı ve sosyal medyada zaman geçirmeyi çok seviyor.  Murat çok huzurlu bir çocuk hayata sımsıkı tutunmuş hayat dolu bir çocuk. Murat’ın sosyal medyada yüz binlerce takipçisi var. Devlet büyüklerimize de ayrı bir değer veriyor ve onları yakından takip ediyor.”

Murat Saraç, neşeli yaşamıyla çevresindekilere yaşama umudu veriyor. Zekasıyla etrafındakileri şaşırtan Saraç’a evde öğretmenleri tarafından özel eğitim veriliyor. Bilgisayarı çok etkin kullanan Saraç, koyu bir Galatasaray taraftarı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ