logo

reklam
04 Aralık 2015

Bartın’da “Engelleri Sanatla Aşmak” etkinliği

BARTIN (Samsunyerelhaber) – Bartın Üniversitesi’nde “Engelleri Sanatla Aşmak” konulu etkinlik düzenlendi.

Rektör Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Engeli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü’nce düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, hayatta aşılamayacak engelin olmadığını belirterek, çalışmayla insan iradesinin üst noktalara ulaşabildiğini söyledi.

Bunun çok açık bir örneği olan işitme engelli karikatürist ressam Ertan Ayhan Sertöz’ü üniversitelerine davet ettiklerini ifade eden Kaplan, şöyle konuştu:

“Dolayısıyla insanoğlu mazeret üretmediği sürece ne olursa olsun çok büyük işler başarabilir. Tabi engelli bireylerin olduğu ailelere de büyük sorumluluklar düşüyor. Sanatçımız Sertöz’e ailesi büyük destekler vermiş. Başta çokta iyi olmadığı resim yapma işini desteklemiş. Şimdi karşımızda dünya çapında bir sanatçı varsa babasının, ailesinin destekleriyledir. Bu nedenle ailelere engellilerin topluma kazandırılmasında önemli bir yeri var.”

Karikatürist ressam Sertöz, karakalem olarak Rektör Kaplan’ın, Bartın Belediye Başkan Vekili Erol Demirkoparanoğlu ve görme engeli Murat Cem Aksöz’ün resmini çizdi.

Etkinlikte, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu tarafından düzenlenen oturarak voleybol ve goalball turnuvalarında dereceye giren takımlara ödülleri verildi.

Daha sonra Sertöz’ün çalışmalarının yer aldığı sergi açıldı. 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ