logo

reklam
17 Temmuz 2015

Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 81. yıl dönümü

BOLU (Samsunyerelhaber) – Mustafa Kemal Atatürk’ün Bolu’ya gelişinin 81. yıl dönümü kutlandı.

Kutlamalar kapsamında protokol üyeleri, Bolu Belediyesi Bandosu eşliğinde Uğur Mumcu Parkı önünden Anıtpark’taki Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü. Burada anıta çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Anıt özel defterine yazdıklarını okuyan Bolu Valisi Aydın Baruş,  Atatürk’ü bir kez daha sevgi, minnet ve saygıyla andıklarını belirtti.

Atatürk’ün miras bıraktığı milli değerlerin şuurunda olarak yollarına devam ettiklerini  aktaran Baruş, “Milletimizin eşsiz bağımsızlık ve liderlik tarihi boyunca, yetiştirdiği fedakar, vatansever ve kadirşinas insanlarıyla ona hizmet etmeyi en önemli değer bilen Bolu ilimiz, bizlere en değerli emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını ilelebet muhafaza etmek ve kalkınmasını sağlamak uğrunda, büyük hedef ve ideallere sahip olarak, gösterdiğiniz yolda azimle ilerlemektedir. Bu anlamlı günü yad etmenin sevinç ve gururunu hissederken, aziz hatıranız önünde hürmetle eğiliyoruz” ifadesini kullandı. 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da Atatürk’ün kente teşrifinin 81’inci yıl dönümünde de heyecan içinde olduklarını kaydetti. 

Törenin ardından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Bolu Valiliği binasında “Atatürk ve Bolu” konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ