logo

reklam
15 Temmuz 2015

Artvin Valisi Cirit, ‘Sakin Şehir’ Şavşat’ta halkla iftar açtı

ARTVİN (Samsunyerelhaber) – Artvin Valisi Kemal Cirit, Şavşat Belediye Başkanlığınca düzenlenen iftar programına katıldı.

Belediye Çay Bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine şehit ve gazi yakınları, engelliler, Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, bazı daire amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Dualarla açılan orucun ardından Vali Cirit, ‘Sakin Şehir’ unvanı alan Şavşat halkını bir kez daha tebrik ederek, yaklaşan Ramazan Bayramlarını kutladı.

Cirit, belediye tarafından yaptırılan Sakin Şehir Ofisi’nin açılışını yaparak, turizm destinasyonları içerisinde kitle turizmine talip olmadıklarını belirterek, nitelikli turiste talip olduklarını söyledi.

Cirit, nitelikli turist istediklerini vurgulayarak, “Kitle turizminden uzaklaşarak Şavşat’ta yaşayan vatandaşlarımıza ve esnafımıza aynı zamanda yerel yöneticilere katkı sunabilecek, ilçenin değişimine ön ayak olabilecek turiste talibiz. Bunu da Şavşat uluslararası markayı ilçesine taşıyarak başardı” diye konuştu.

Vatandaşlardan ‘Sakin Şehir’ markasına sahip çıkmalarını isteyen Cirit, “Gördüğünüz olumsuzluklar konusunda lütfen yerel otoriteleri uyarın. Bundan sonra ilçede bir ev yapılacaksa eğer yeni bir imar planı yapılacaksa, yeni yönetim şekilleri getirilecekse artık ‘Sakin Şehir’ kapsamında olacak” dedi. 

Açılışın ardından yemeğe katılan şehit ve gazi yakınları ile engelli vatandaşlarla yakından ilgilenen Cirit, geç saatlerde ilçeden ayrıldı. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ