logo

reklam

Arçelik’e “Atık Yönetimi Ödülü”

İSTANBUL (Samsunyerelhaber) – Arçelik AŞ, “Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalar (AEEE) Yönetiminde Lider Şirket” projesiyle Atık Yönetimi Ödülü’ne layık görüldü.

Arçelik’ten yapılan açıklamaya göre, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından verilen “Sürdürülebilir İş Ödülleri” sahiplerini buldu. “Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” vizyonu doğrultusunda küresel varlığını güçlendiren, tüm süreçlerinde sürdürülebilirlik bilinciyle hareket eden ve doğanın ve ekolojik sistemin korunması için projeler geliştiren Arçelik AŞ, bu çalışmaları sonucu Atık Yönetimi kategorisinde ödüllendirildi.

“AEEE Yönetiminde Lider Şirket” projesiyle birinci seçilen Arçelik AŞ’nin ödülü, Arçelik AŞ Tedarik Zinciri, Satınalma ve Tüketici Hizmetleri’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk’e takdim edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Öztürk, Arçelik AŞ’nin kaynakların verimliliği ve sürdürülebilirliği konusuna en üst seviyede hassasiyet gösterdiğine vurgu yaptı. Aldıkları ödülün bu hassasiyetin bir sonucu olduğunu dile getiren Öztürk şunları kaydetti:

“2014 yılında ‘Doğaya Dönüş Başlasın’ sloganıyla Türkiye’nin en büyük yenileme hareketini başlatmıştık. AEEE Kontrolü Yönetmeliği kapsamında hayata geçirdiğimiz bu projeye benzer bir yenileme kampanyasını bu yıl eylül ayında yeniden uygulamaya koyduk. Satış kampanyalarımızla da geri dönüşümü teşvik ediyor, sürdürülebilir iş modelleri üretiyoruz.”

AEEE değiştirme kampanyasında, Arçelik ve Beko bayileri ile yetkili servisler tarafından müşterilerden toplanan ürünler, geri dönüştürülmek üzere lisanslı tesislere gönderiliyor. Bolu ve Eskişehir’de 2014 yılında iki geri dönüşüm tesisi kuran Arçelik AŞ, bu alandaki çalışmalar ile sektöre öncülük ederken, sektöründe hem üretici olan hem de bu alanda tesis kuran tek şirket konumunda bulunuyor. Eskişehir tesisi, eski buzdolaplarında bulunan, ozon tabakasına zararlı CFC’li (kloroflorokarbon) gazları da kapalı sistemle toplayabilen Türkiye’deki ilk geri dönüşüm tesisi olma özelliği taşıyor.

 

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ