logo

reklam
13 Ekim 2015

Ankara’daki terör saldırısına tepkiler

AMASYA (Samsunyerelhaber) – Ankara’daki terör saldırısı, Gümüşhacıköy ilçesinde “Demokrasi Birleşenleri” grubu tarafından protesto edildi .

Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelen grup üyeleri, slogan atarak saldırıya tepki gösterdi.

Gurup adına açıklama yapan Özge Topal, Ankara’da yaşanan saldırının emekçilerin barış, demokrasi ve özgürlük taleplerini hedef aldığını söyledi.

Kendi siyasi ikballeri için yıllardır şiddet ve nefret dilini kullananların bugün Türkiye’nin katliamlar tarihine yeni bir katliam daha eklenmesine neden olduğunu savunan Topal, şöyle konuştu:

“Saldırıda şu ana göre 97 şehit, 200’ün üzerinde yaralı var. Yaralılarımızın da 67’si yoğun bakımda. Amasya bölgesinde ise dört şehit verilmiş ve 4 yaralımız bulunmaktadır. Bugün Ankara’da yaşanan vahşi katliamın sorumlularını uzaklarda aramaya gerek yoktur. 7 Haziran seçimleri sonrasında kışkırtıcı ve saldırgan politikalarını sürdüren, kan ve ölümler üzerinden siyaset yaparak ‘oy avcılığı’ yapanlar, katliamın asıl sorumlularıdır. ‘İnadına barış’ diyen barış savunucularını göz göre göre katledenleri ve bu katliamın gerçekleşmesine neden olanları lanetliyoruz.”

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ