logo

reklam

Ankara’daki patlama

TRABZON (Samsunyerelhaber) – AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, Ankara’daki patlamaya ilişkin, “Devletimiz bu provokasyonları yapanları, Türkiye’nin huzurunu bu şekilde bozmak için kötü planlar içerinde olanları bulacak, yakalayacak, deşifre edecek ve cezalandıracaktır” değerlendirmesinde bulundu. 

Soylu, engelli derneklerinin üyelerinin katılımıyla bir otelde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, AK Parti’nin 13 yıldır büyük reformların ve değişimlerin altına imza attığını söyledi.

AK Parti’nin engelli ve kadınlara yönelik önemli değişimler yaptığını anımsatan Soylu, “1 Kasım seçimlerine yönelik ortaya koyduğumuz beyannamemizde engelli yaşam merkezleri, bilgi ve teknolojiyle engellilerimizin buluşması, adalet ve bütün bunların yanı sıra devletin bütün kurumlarından kendi anlayışlarıyla yararlanmaları dahil programımızda net şekilde ifade edilmiştir” dedi. 

Soylu, işaret dili ile destek istediği katılımcılara, “Hedeflerimize doğru 2023’e, 2053’e ve 2071’e hep beraber gitmek istiyoruz. Bu ülkede huzurun, istikrarın, güvenin sürekli tesis edilmesini istiyoruz” diye seslendi. 

-“Provokasyonlara hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz”

Türkiye’nin son 3,5 ayda çok sayıda zorlukla karşılaştığına dikkati çeken Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Daha dün akşam çocuğunun ve eşinin yanında şehit edilen polisimizin haberini aldık. Şimdi de Ankara’da bir toplantı öncesinde yine provokasyona yol açan, Türkiye’yi tedirgin etmeye yönelik bir eylemi daha duyduk. Bunlar tamamen ülkemizin huzurunu, istikrarını engelleyen, Türkiye’nin tek başına iktidarının bu güne kadar getirmiş olduğu gücü azaltmaya, geleceğe ait hedeflerini ortadan kaldırmaya çalışan bir anlayışın ürünüdür. Bu provokasyonlara hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz. Devletimiz bu provokasyonları yapanları, Türkiye’nin huzurunu bu şekilde bozmak için kötü planlar içerinde olanları bulacak, yakalayacak, deşifre edecek ve cezalandıracaktır. PKK terörü ile Türkiye’ye ayar vermeye, had bildirmeye çalışanlara karşı Türkiye Cumhuriyeti devletimiz ve aziz milletimiz kararlılığından vazgeçmeyecektir.”

1 Kasım seçimlerinin önemine dikkati çeken Soylu, “Türkiye seçime giderken toplumun bütün kesimlerini tahrip etmeye çalışıyorlar. Ankara’da 30 kişinin patlamada hayatını kaybettiğini duyduk. Ülkemizin huzurunu, sukünunu, birlik ve beraberliğini zedelemeye çalışanlara karşı bizim bizden başka hiçbir dayanak noktamız söz konusu değildir. Allah rahmet eylesin. Hem ülkemize hem de ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz” dedi.

Birlik ve beraberliğin önemine işaret eden Soylu, “Türkiye’yi büyük bir huzursuzluğa getirmek istiyorlar ama bizler buna müsaade etmemeliyiz. Onun için 1 Kasım seçimleri önemlidir” diye konuştu.

Soylu, daha sonra şehir merkezinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Güncelleme (11 Ekim 8833, 13:07):

KARABÜK (Samsunyerelhaber) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Ankara’da yaşanan patlamaya ilişkin, “1 Kasım seçimlerini huzur ve barış içinde geçirmek istiyoruz. Ama terör örgütü buna engel olmaya çalışıyor. Ancak biz vatandaşımızın sağduyusuna inanıyoruz” dedi.

Şahin, Karabük’ün Yenice ilçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Ankara’da meydana gelen patlamanın herkesi derinden üzdüğünü söyledi.

İnsanlığın en büyük düşmanlarından birinin terörizm ve hiçbir kural tanımayan, insanlıktan, vicdandan, herhangi bir din ile inançtan uzak olan terör örgütleri olduğunu vurgulayan Şahin, şöyle konuştu:

“Türkiye uzun süredir terörle mücadele etmektedir. Sadece bir tek terör örgütü yok, Türkiye’yi karıştırmak, kaos meydana getirmek ve hızını kesmek isteyen bir tek terör örgütüyle mücadele etmiyor ülkemiz. Yıllardır adını kamuoyunun yakından bildiği, ‘reklamları olmasın’ diye isimlerini söylemeyeceğim terör örgütleri, ülkede kaos ve kargaşa çıkartıyor. Kamu düzenini bozmaya çalışarak vatandaşların geleceğe güvenle bakmasına engel olmaya çalışıyorlar.”

Şahin, seçimlerden önce bazı terör örgütlerinin, vatandaşların siyasi kanaatlerine etki yapmak amacıyla bu tür eylemler düzenlediğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“7 Haziran seçimlerinden bir veya iki gün önce Diyarbakır’da da böyle bir canlı bomba eylemi olmuş, orada da çokça vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Şimdi Ankara’da da ‘Barış Yürüyüşü’ adı altında yapılmaya çalışılan bir yürüyüş öncesi ‘canlı bomba’ olduğu söyleniyor, henüz kesin açıklama yapılmadı. İddialara dayalı konuşuyorum. Yine canlı bomba patlatıldı. Canlı bombanın kendisi de ölmüştür ve oradaki birtakım vatandaşlarımızın hayatını kaybetmesine, önemli bir bölümünün de yaralanmasına neden olmuştur.”

– “Vatandaşımızın sağduyusuna inanıyoruz”

Terörle mücadelenin kolay olmadığını, çünkü terörün ne zaman, nerede, ne yapacağının daha önceden kestirilemediğini anlatan Şahin, “Bunun için güvenlik güçlerimiz, istihbaratımız elinden geldiği kadar dikkatli olmaya çalışıyor. Bazen gözden kaçan, dikkatten kaçan bir terör eylemi de olabiliyor. Bütün bunlar bizim devlet olarak, güvenlik güçlerimizin daha dikkatli olmaları sonucunu doğurur. Bu tür eylemler olmadan önce istihbaratını yaparak önlemek, emniyetimizin, güvenlik güçlerimizin en başta gelen görevidir” diye konuştu. 

Şahin, Ankara’daki terör eyleminin de tüm ayrıntısıyla inceleneceğinin altını çizerek, bundan sonra bu tür eylemlerin meydana gelmemesi için hangi tedbirlerin alınması gerektiği konusunun hükümet ve güvenlik güçleri nezdinde detaylarıyla ele alınacağını dile getirdi.

“Biz 1 Kasım seçimlerini huzur ve barış içinde geçirmek istiyoruz. Ama terör örgütü buna engel olmaya çalışıyor. Ancak biz vatandaşımızın sağduyusuna inanıyoruz” diyen Şahin, 1 Kasım seçimlerini önceki seçimlerde olduğu gibi her türlü şaibeden uzak geçirmek gerektiğini sözlerine ekledi.

Güncelleme (11 Ekim 7208, 21:00):

ANKARA (Samsunyerelhaber) – Spor Toto Süper Lig’de yer alan Gençlerbirliği, Trabzonspor ve Çaykur Rizespor takımları, Ankara’da yaşanan patlama sonrasında başsağlığı mesajı yayımladı. 

Gençlerbirliği Kulübü, kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, terör saldırılarını lanetlenirken, şu ifadelere yer verdi: 

“Ankara’da bugün yapılması planlanan Barış Mitingi öncesinde patlayan bomba sonucu bir çok vatandaşımızın hayatını kaybettiğini ve birçok vatandaşımızın da hastanelere yaralı olarak taşındığını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Bu saldırıda ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ülkemize başsağlığı; hastanelerde tedavileri devam eden vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Ayrıca bu saldırı nezdinde tüm terör saldırılarını lanetliyoruz.”

Trabzonspor Kulübü’nün “Terörü lanetliyoruz” başlığıyla internet sitesinde yayımlanan mesajında, şunlar kaydedildi:

“Ankara Tren Garı’nda meydana gelen terör saldırısında çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve çok sayıda vatandaşımızın da yaralandığı haberini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Birlik ve beraberliğimize, ülkemizin huzuruna kasteden bu hain saldırıyı Trabzonspor camiası olarak lanetliyoruz. Yüce milletimizin başı sağolsun.”

Çaykur Rizespor Kulübü, Ankara’da meydana gelen bombalı saldırıyı kınadığı mesajında ise şöyle denildi: 

“Dünyada barışa ve huzura özlemin arttığı bu günlerde, Türkiye’de yaşanan terör saldırılarını nefretle kınıyoruz. Barış Mitingi öncesinde Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen terör saldırısında çok sayıda vatandaşımızın yaşamını yitirmesi ve yaralanması acımızı kat ve kat arttırmıştır. Saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz. Milletimizin başı sağolsun.”

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ