logo

reklam
12 Ekim 2015

Amasya’da otomobilin ırmağa yuvarlanması

AMASYA (Samsunyerelhaber) – Amasya’da iki gün önce otomobilin Yeşilırmak’a yuvarlanması sonucu akıntıya kapılarak kaybolan kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

Merkeze bağlı Hacılar Meydanı Mahallesi’nde otomobilin Yeşilırmak’a yuvarlanması sonucu akıntıya kapılıp kaybolan Nadir Hacıköylü’nün (23) bulunması için Amasya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), polis ve Amasya Belediyesi itfaiyesinden oluşan 30 kişilik ekip, çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, yaklaşık 10 kilometrelik alanda nehrin her iki kıyısı boyunca şüphelendikleri bölgelerde dalış yaparak ve tarama yöntemiyle arama çalışmalarını yürütüyor.

Çalışmaları Hacıköylü’nün yakınları ve çevredeki vatandaşlar da takip etti.

Hacılar Meydanı Mahallesi’nde 10 Ekim Cumartesi günü, Nadir Hacıköylü ve arkadaşı Melike Ardıç (21), 05 DS 103 plakalı otomobille Yeşilırmak’a yuvarlanmıştı. Hacıköylü akıntıya kapılarak kaybolurken, Ardıç kendi çabalarıyla otomobilden çıkmayı başarmıştı.

Güncelleme (12 Ekim 2015, 16:30):

AMASYA (Samsunyerelhaber) – Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya’da iki gün önce otomobilin Yeşilırmak’a yuvarlanması sonucu akıntıya kapılarak kaybolan Nadir Hacıköylü’yü arama çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Özdemir, yaptığı yazılı açıklamada, kazadan sonraki ihbar üzerine belediye arama kurtarma ve itfaiye ekiplerinin olay yerine anında sevk edildiğini anımsattı. Zor şartlara rağmen kaybolan genci bulmak için bütün gayretin gösterildiğini belirten Özdemir, şu ifadeleri kullandı:

“Olay yerine intikal eden ekiplerimiz Yeşilırmak’a düşen otomobili vinç yardımıyla çıkarmıştır. Yapılan ilk belirlemede sudan yaralı halde çıkarılan Melike Ardıç’ın ifadesine göre araçta Nadir Hacıköylü’nün de bulunduğunu öğrenen Amasya Belediyesi arama kurtarma ekipleri olayın yaşandığı andan itibaren zor şartlara rağmen kaybolan gencimizi bulmak için elinden gelen bütün gayreti göstererek arama çalışmalarına başlamıştır. Arama kurtarma çalışmaları bugün de ekiplerimiz ve Sinop Emniyet Müdürlüğünden gelen destek ekibin yardımlarıyla devam etmektedir.”

Özdemir, son olayda edindikleri bilgiler üzerine daha önceden her türlü donanım malzemesi tedarik edildiğine dikkati çekerek,  buna rağmen AFAD bünyesinde su altı arama kurtarma biriminin bulunmamış olmasının endişeye sevk ettiğini belirterek “Her ne kadar görev alanımız içerisinde olmasa da su altı arama kurtarma ekibimizin varlığının ve eğitimlerinin devam etmesi hususunda çalışmalarımıza devam edeceğiz ama asıl görev tanımı içerisinde her türlü afete müdahale etmesi gereken kurumlarımızın da bu konuda üzerine düşen görevleri yapacaklarını umut ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu. 

Nadir Hacıköylü ve arkadaşı Melike Ardıç (21), 10 Ekim Cumartesi günü 05 DS 103 plakalı otomobille Yeşilırmak’a yuvarlanmış, Hacıköylü akıntıya kapılarak kaybolurken, Ardıç kendi çabalarıyla otomobilden çıkmayı başarmıştı.​

Güncelleme (13 Ekim 2015, 10:50):

AMASYA (Samsunyerelhaber) – Amasya’da 3 gün önce önce otomobilin Yeşilırmak’a yuvarlanması sonucu akıntıya kapılarak kaybolan Nadir Hacıköylü’nün cesedine ulaşıldı.

Merkeze bağlı Hacılar Meydanı Mahallesi’nde akıntıya kapıldıktan sonra kaybolan 23 yaşındaki Nadir Hacıköylü’yü arama kurtarma ekiplerinden ayrı arayan çocukluk arkadaşı Ferhat Koç, Göllü Bağları Mahallesi mevkisinde suda sürüklenen bir kişiyi görünce ırmağa girerek cesedi kıyıya doğru getirdi. 

Haber verilmesi üzerine bölgeye giden AFAD, itfaiye ve polis ekipleri tarafından sudan çıkarılan cesedin Hacıköylü’ye ait olduğunu teşhis eden yakınları sinir krizi geçirdi. 

Olay yerinden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Hacıköylü’nün cesedi, otopsi için Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Hacıköylü’nün cesedini bulan Koç, arkadaşını 3 gündür Yeşilırmak boyunca aradığını belirterek, “O bölgede olabileceği içime doğdu. Bu nedenle söz konusu yere gittim. Orada da arkadaşımı ölü olarak buldum” dedi.

Amasya’da 10 Ekim Cumartesi günü Nadir Hacıköylü ve arkadaşı Melike Ardıç (21), 05 DS 103 plakalı otomobille Yeşilırmak’a yuvarlanmıştı. Hacıköylü akıntıya kapılarak kaybolurken, Ardıç kendi çabalarıyla otomobilden çıkmayı başarmıştı.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ