logo

reklam
03 Aralık 2015

Amasya Emniyet Müdürlüğünce “Huzur 05 Operasyonu” yapıldı

AMASYA (Samsunyerelhaber) – Amasya Emniyet Müdürlüğünce “Huzur 05 Operasyonu” kapsamında il genelindeki umuma açık iş yerleri ve çok sayıda araç denetlendi.

İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Amasya’da meydana gelen asayişe olaylarının önlenebilmesi, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla bu tür uygulamaları yaptıklarını söyledi.

Amasya genelinde zaman zaman vatandaşlardan çeşitli suçlar hakkında ihbar aldıklarını belirten Artunay, “İl merkezi ve ilçelerimizde faaliyet gösteren umuma açık iş yerlerinden suç işlendiği konusunda zaman zaman vatandaşlardan ihbarları oluyor. Çevre illerden hırsızlık ve dolandırıcılık amacıyla ilimize değişik suç gruplarının geldiği de oluyor. Halkın huzur ve güven ortamının sağlanması amacıyla il merkezi ve ilçelerimizde eş zamanlı asayiş uygulaması icra edildi” dedi.

Artunay, operasyon sonuçları ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Uygulamalar sonucunda 44 iş yeri denetlenmiş, 4 iş yeri sahibi hakkında işlem yapılmıştır. Çeşitli güzergahlarda 179 aracın denetimi yapılmış, 15  araç ve sürücüsüne 12 bin 747  lira cezai işlem uygulanmış, 1 araç ise trafikten men edilmiştir. Ayrıca bin 978 şahıs için Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusu yapılmış, haklarında yakalama emri bulunan 6 kişi yakalanarak gerekli işlemler yapılmıştır.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ