logo

reklam
23 Kasım 2015

Alaplı’da orman yangını

ZONGULDAK (Samsunyerelhaber) – Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar, İncivez köyünde 3 ayrı bölgede çıkan orman yangını ile ilgili soruşturma başlattıklarını bildirdi.

Çağlar, Samsunyerelhaber muhabirine yaptığı açıklamada, dün gece İncivez köyü çam ormanlık alanında 3 ayrı bölgede başlayarak kontrol altına alınan yangın sabah saatlerinde tekrar başladığını söyledi.

Ekiplerin yoğun çabasıyla yangının kontrol altına aldığını, soğutma çalışmalarına başladığını ifade eden Çağlar, şöyle devam etti:

“Dün akşam saatlerinde İncivez köyü çam ormanlık alanında 3 ayrı bölgede yangın meydana geldi. Orman İşletmesi ve Alaplı Belediyesi itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu yangın kontrol altına alınmıştı. Sabaha kadar süren soğutma çalışmalarının ardından sabah saatlerinde bu sefer farklı bir noktadan tekrar yangın çıktı. Zonguldak Orman İşletmesinden gelen ekipler bu yangını kontrol altına alarak şu saat itibarıyla soğutma çalışması yapıyor. Yangının ne kadar bir alana zarar verdiği tespit edilmeye çalışılıyor. Yangının neden çıktığı yönünde şu an için kesin bir şey yok ancak hafta sonu havanın güzel olması sebebiyle o bölgede çok sayıda avcının olduğu bilgisi bize geldi. Bununla ilgi bir çalışma başlattık.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ