logo

reklam
14 Temmuz 2015

Akbank “Türkiye’nin En İyi Bankası” seçildi

İSTANBUL (Samsunyerelhaber) – Akbank, finans yayın grubu Euromoney tarafından “Türkiye’nin En İyi Bankası” (Best Bank of Turkey) seçildi.

Akbank’tan yapılan açıklamaya göre Euromoney tarafından düzenlenen 2015 Mükemmellik Ödülleri (2015 Excellence Awards) sahiplerini buldu. Uluslararası bankacılık sektörünün önem verdiği ödülü, Türkiye’nin En İyi Bankası (Best Bank of Turkey) seçilen Akbank kazandı.

2015 Mükemmellik Ödülleri ödül töreni, dünyanın dört bir yanından üst düzey banka yöneticilerinin katılımıyla Londra’da gerçekleşti. Akbank son 10 yılda bu ödülü altıncı kez kazandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, ödülü kazanmaktan mutluluk duyduklarını, tüm çalışanlarıyla birlikte yüksek bir performans göstererek 2014 yılında çok ciddi başarılara imza attıklarını bildirdi.

Tüm Akbanklılarla birlikte gösterdikleri güçlü performansın Euromoney’den “Türkiye’nin En İyi Bankası” ödülünü kazanmalarında belirleyici olduğunu aktaran Binbaşgil, bankacılık sektöründe başarının yolunun müşteriyi çok iyi tanımaktan ve üstün hizmet kalitesinden geçtiğini anımsattı.

Bu konuda sektöre öncülük ettiklerini, müşterilerinin en üstün bankacılık deneyimini yaşamasının öncelikleri olduğunu anlatan Binbaşgil, hizmet kalitelerini ölçtüklerini ve daha da geliştirdiklerini, 2012 başından bu yana binin üstünde süreci iyileştirdiklerini, bu iyileştirmeler sayesinde artık müşterilerine yılda 4,5 milyon saat daha fazla zaman ayırdıklarını dile getirdi. 

 

 

Çalışmalarının sonucunu gördüklerini, Kalder-Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi araştırmasında özel bankalar arasında birinci seçildiklerini anımsatan Binbaşgil, şunları kaydetti:

“Diğer yandan, teknolojik yenilikler ve inovasyon olmadan bu başarılara ulaşmak mümkün değil. Mobil bankacılıktaki gelişimi iyi gördük. Son 5 yılda mobil teknolojilere ve IT’ye toplamda 500 milyon doların üstünde yatırım yaptık. Bugün 1,5 milyona yakın müşterimiz bankacılığı akıllı telefonlardan yapıyor. Sosyal medyada 2,4 milyon takipçimiz var. Dünyanın en iyi akıllı telefon uygulaması Akbank’ta. Geçtiğimiz sene Akbank Direkt Mobil’le bu başarıyı Barselona’daki Dünya Mobil Kongresi’nde (GSMA) yakalamıştık. Tüm bu çalışmalarımız Akbank’ı müşteri tercihlerinde yukarı taşıyor. Müşterilerimizle birlikte büyümeyi sürdürüyoruz. Akbank müşteri odaklı ve sağlıklı bir büyüme gerçekleştirmeye devam ediyor. Kredilerimizin aktif içindeki payını artırıyoruz. Büyürken aktif kalitemizi korumayı sürdürüyoruz. Yüzde 1,7 seviyesinde bulunan takipteki kredi oranımız sektördeki en düşük oranlardan biri. Bankamızın güçlü finansal yapısının yanında önemli bir büyüme potansiyeli de bulunuyor. Bunun yanı sıra, bugün Türkiye’nin en değerli markasıyız. Bu özellik hem motivasyonumuzu, hem de daha da iyisini başarma isteğimizi artırıyor. Hepimizin enerjisini yükseltiyor ve yeni başarıların önünü açıyor. Tabii tüm bu çalışmaları ve yatırımları çalışanlarımız olmadan başarmak mümkün değil. İyi bankacılık herşeyden önce güçlü bir ekip işi. Müşterimize en iyi hizmeti götüren, Türk bankacılık sektörüne yenilikleri getiren başarılarımızın mimarı şubelerden üst yönetime kadar tüm Akbanklılar. Euromoney’den kazandığımız bu ödülün arkasında da tüm Akbanklıların büyük emeği bulunuyor. Kazandığımız bu ödül vesilesiyle, her konuda bize destek olan çalışanlarımıza, hissedarlarımıza ve diğer tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

 

 

 

 

 

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ