logo

reklam
23 Kasım 2015

AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel:

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrim Göksel, Suriye’deki Türkmen köylerine yönelik saldırılarla ilgili olarak, “Suriye’deki terör faaliyetlerine karşı Türkiye gereken tedbiri alır” dedi.

Göksel, il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Rus uçaklarının desteğiyle Bayırbucak bölgesine yönelik saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkmenlere yönelik gerçekleştirilen saldırılar sonrasında Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuyla yakında ilgilendiğini ve Bayırbucak bölgesindeki Türkmenlerin korunması için gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Göksel, “DAEŞ’e operasyon yapılıyor diyerek Türkmenlere, sivillere saldırılmamalıdır” diye konuştu.

Türkmenlere yönelik gerçekleştirilen saldırıların Türk milletini üzdüğünü dile getiren Göksel, “Gelinen bu süreçte, DAEŞ’e operasyon yapılıyor diyerek, Türkmen kardeşlerimizin bulunduğu bölgeye saldırmak doğru değildir. Bayırbucak’ta herhangi bir DAEŞ tehdidi bulunmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, Bayırbucak’taki Türkmen kardeşlerimizin korunması için gerekli tüm önlemleri alacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Geçtiğimiz yıl şubat ayında Suriye’deki Türkmen kardeşlerimize yardım amaçlı destek sağlanmış, bu da devletin mahremiyeti doğrultusunda gerçekleştirilmiştir. Ancak MİT tırlarının durdurulmasına yönelik düzenlenen operasyonlarda, bu yardımların önü kesilmiştir. Bugün ise gelinen noktada, Türkmen kardeşlerimize yapılan bu saldırıların sorumlusu Başbakanımızın da ifade ettiği gibi MİT tırlarına operasyon düzenlenmesini isteyen çevrelerdir. Şimdi Bayırbucak Türkmenlerine sahip çıkanlar, MİT tırlarına operasyon düzenlendiğinde neredeydiler” şeklinde konuştu.

Yaşanan saldırılar sonrasında ortaya çıkan tablonun bir insanlık meselesi olduğunu ifade eden Göksel, şunları kaydetti:

“Kimseyi ayırmadan, dünyanın neresinde olursa olsun, yapılan her türlü terör saldırısının insanlığa yapıldığı unutulmamalıdır. Ancak bazı çevreler, Türkmen kardeşlerimize yapılan saldırılar sonucunda sessiz kalmayı tercih etmektedir. Kobani’ye IŞİD tarafından saldırı düzenlendiğinde ayaklananlar, şimdi köşelerine çekilmiş gündemi takip etmektedirler. Türkmen kardeşlerimiz, bir taraftan Suriye rejimi ile mücadele ederken, diğer taraftan da DAEŞ tehdidiyle karşı karşıyadır. En kısa zamanda gerekli tedbirler alınarak, Türkmen kardeşlerimizin yaşadığı bu durum ortadan kalkacaktır. Ümidimiz o dur ki, Suriye sınırları barış ve kardeşliğin hakim olduğu bir bölge olacaktır.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ