logo

reklam
20 Temmuz 2015

AK Parti Giresun Milletvekili Tatlı:

GİRESUN (Samsunyerelhaber) – AK Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AK Parti’nin koalisyon için tüm iyi niyetle görüşmelerini sürdüreceğini ifade etti.

Tatlı, yaptığı yazılı açıklamada, muhalefet partilerinin koalisyon kurulması sürecinde uzlaşmadan uzak tavır sergilediklerini belirtti.

Tatlı, açıklamasına şöyle devam etti:

“Siyasi tarihi boyunca hiçbir başarıya imza atamayanlar, derdi millet, derdi vatan olmayanların sergiledikleri tavırları ve uzlaşmaz tutumları, milletimiz tarafından en iyi şekilde gözlemleniyor. Bu tavırların hesabını elbette milletimiz olası ilk seçimde sandıkta soracaktır. AK Parti olarak en yüksek oyu alan partimiz, Başbakanımızın koalisyon için tüm kapıları açmasına rağmen, her şartta kapıyı partimizin daha doğrusu milletimizin yüzüne kapatanların derdi asla milletimiz ve ülkemiz değildir.”

Seçim sürecindeki vaatlere değinen Tatlı, şunları kaydetti:

“Daha birkaç ay önce meydanlarda esip gürleyen, sözler veren, milletimize toz pembe vaatler sunanların şimdi bütün kapıları kapatması, ülkeyi yönetmekten kaçması milletimizin gözünden kaçmamaktadır. Emeklimize, asgari ücretlimize, borçları olan vatandaşımıza, işsize türlü türlü vaatlerde bulunanlar, koalisyon kurup sözlerini tutmak yerine görevden kaçmışlardır. Başbakanımız ve partimiz koalisyon için tüm iyi niyetle görüşmelerini sürdürecektir. Buna rağmen Cumhurbaşkanımızı, ülkemize büyük kazanımlar sağlayan reformları, demokratik hakları mazeret göstererek, aldığı oya bakmadan imkansız isteklerde bulunmaları halinde erken seçim kaçınılmaz olacaktır. İşte o zaman halkımız 7 Haziran’da tiyatro oynayıp seçim sonrasında milletimiz ve ülkemiz için taşın altına elini koymayanları sandığa gömecek ve derdi millet olan, derdi Türkiye olan, 13 senede ülkeyi şaha kaldıran AK Parti’ye bir kez daha tek başına iktidarı teslim edecektir.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ