logo

reklam

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün:

ZONGULDAK (Samsunyerelhaber) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Ankara’daki  terör saldırısına ilişkin, “Bu hainlerin, istikrar olmasın, seçim sıkıntıya düşsün ardından hükümetler kurulamasın ve Türkiye eskiden olduğu gibi o istikrarsız günlere geri dönsün, amaçları budur” dedi.

Üstün, partisinin Devrek İlçe Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi’ne az bir sürenin kaldığını, 7 Haziran sonrasında iyi bir oy oranı almalarına karşın, seçim sisteminin azizliğinden dolayı tek başına iktidar olamadıklarını belirterek, “Seçim sonrasında da partimiz koalisyon kurmak adına elinden gelen her gayreti gösterdi. Maalesef koalisyon kurulamadı. Seçim hükümeti oluşturuldu. Ardından seçim çalışmalarına başlandı” diye konuştu. 

Üstün, seçimlerin ardından gerçekleştirilen kongreyle partilerinde kadro tazelenmesi ve yenilenmesi yaşandığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Bir kurumsal tazelenmeye de gittik. Partimizi 2001’de ‘üç şeyle mücadele edeceğim’ diye yola çıktı. Bunlardan biri yoksullukla mücadeledir. Yoksullukla ciddi bir mücadelemiz var. İkincisi yasaklar. Bir sürü anlamsız yasaklar vardı. Bunları kaldırdık. Bir de ‘yolsuzlukla mücadele edeceğiz’ diye yola çıktık. Partimiz kurumsal bir cevap verdi. Siyasi Erdem ve Etik Kurulunu kurarak. AK Parti’lilerin sözü senettir. Vatandaşlarımız bilirler ki AK Parti kolay kolay söz vermez. Belediye başkanımız, milletvekilimiz ve genel başkanımız bir söz verdiyse yerine getirilecek anlamına gelir. Başbakanımızın 4 Ekim’de vermiş olduğu taahhütler de müthiş bir yankı buldu, sevinçle karşılandı. “

– Ankara’daki terör saldırısı 

Ankara’daki terör saldırısının Türkiye’nin istikrarına karışı yapıldığına vurgu yapan Ayhan Sefer Üstün, şöyle devam etti:

“Saldırıyı lanetliyoruz. Ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Dün Başbakanımızın talimatıyla yaralıları hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulunduk. Türkiye seçime giderken böyle bir saldırıyla karşı karşıya kalması, bunun birliğine, dirliğine ve istikrarına saldırı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu Türkiye’ye yapılmış saldırıdır. Çünkü, ‘Türkiye istikrar kazanayım’ diye seçime gidiyor. Bu hainlerin, istikrar olmasın, seçim sıkıntıya düşsün ardından hükümetler kurulamasın ve Türkiye eskiden olduğu gibi o istikrarsız günlere geri dönsün, amaçları budur. Bu hainlerin kurmuş olduğu tuzakları boşa çıkartmak adına önümüzde iyi bir 15 günümüz var. Bu süre içerisinde uyumak, dinlenmek bize haram olsun.”

– “Mitinglerimizin formatını değiştiriyoruz”

 Daha sonra Devrek Ticaret Sanayi Odası Başkanı Ertan Civak’ı ziyaret eden Üstün, seçim sürecinin kardeşlik havasında yürürken Ankara’da terör saldırısının yaşandığını belirterek, “Teröristler Türkiye’yi ve Ankara’yı can evinden vurdular. Terörü şiddetle lanetliyoruz. Bir süre yasımızı tuttuk, tutacağız da” dedi.

Üstün, 16 Ekim’e kadar mitinglerini iptal ettiklerini hatırlatarak şöyle konuştu:

“Mitinglerimizin formatını değiştiriyoruz. Bursa mitingini daha sonra Ankara ardından yapacağımız İzmir mitinginin formatları ‘barış ve demokrasi mitingi’ şeklinde olacak. Bu zor zamanda birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi huzurumuzu muhafaza etmemiz lazım. ‘Tamamen iptal edilemez miydi?’ diye bir soru gelebilir. O zamanda teröristlerin belki de istedikleri olur. Teröristler, hayatın olağan akışını tersine çevirmek, kaos ortamı oluşturmak ve sanki Türkiye yönetilemez bir ülkeymiş gibi bir hava vermek istiyor. Biz normal işlerimize, günlük işlerimize döneceğiz. Bunu yapmak zorundayız.” 

Önlerinde çok önemli bir seçim olduğuna dikkati çeken Üstün, “Bizler de siyasi çalışmalarımızı ölenlere ve yaralılara saygı çerçevesinde sürdüreceğiz. Aksi takdirde her şeye ‘stop’ dersek ve durdurursak o zaman tam da teröristlerin ekmeğine yağ sürmüş oluruz. Türkiye’de onların istediği ortam doğar. Biz acımızı, yasımızı çekeceğiz ama yine günlük hayatımıza da devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Üstün, Ankara’daki saldırıda yaralananlarla ilgili her şeyin yapıldığını, hayatını kaybeden vatandaşların ailelerine de hükümetin sahip çıktığını vurguladı. 

Güncelleme (13 Ekim 2015, 11:10):

ZONGULDAK (Samsunyerelhaber) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, “CHP aynı CHP. Bunlar yıllarca ‘başörtülüler memur olursa memleket yıkılır,  üniversiteye giderse memleket parçalanır’ demişlerdi. O bütün yasaklar kalktı. Memlekette hiç de dedikleri gibi arbede olmadı. Aksine huzur ve barış geldi” dedi.

Üstün,  Devrek ilçesinde bir otelde mahalle ve köy muhtarlarıyla gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, 7 Haziran sonrasında hükümet kurmaya yönelik çalışmalarını anlattı.

Türkiye’nin istikrar aradığını belirten Üstün, “Biz koalisyonu beceremiyoruz. Devreklinin dediği gibi, ‘çifte kazık toprağa girmiyor, sallanıyor ve en sonunda ilk rüzgarda yıkılıp gidiyor’. Etrafımız ateş çemberi. Ülkemiz istikrar arıyor. Sizlere tekrar sığındık, dedik ki ‘bu krizi ve kaosu ancak millet çözer.’ Mühür sizin elinizde ama birileri sizin elinizdeki bu mührü de almak istiyor. Ankara’da yapılan hain saldırı bunun en önemli göstergesidir” diye konuştu.

Üstün, CHP’nin değiştiğini zannettiklerini anlatarak şöyle devam etti:

“10 yıldan beri Türkiye’de iyi işleyen bir demokrasi var, ‘herhalde artık demokrat bir CHP karşımızda vardır’ diyorduk ama değişmemiş. Paşa paşa mahkemeye, hemen Yüksek Seçim Kuruluna gitti, bizim şarkımızı yasaklattı. Neden yasaklandı? İçerisinde ‘Bismillah geçiyormuş’ diye. Hiç ‘Bismillah’ yasaklanır mı? CHP aynı CHP. Bunlar yıllarca ‘başörtülüler memur olursa memleket yıkılır,  üniversiteye giderse memleket parçalanır’ demişlerdi. O bütün yasaklar kalktı. Memlekette hiç de dedikleri gibi arbede olmadı. Aksine huzur ve barış geldi. ‘Olmaz olmaz’ demeyin, bu CHP döneminde ezanlar yasaklatıldı. Bismillah’ı yasaklatan ezanı da yasaklatmıştı. ‘Hiçbir şey geri dönmez’ demeyin. Onun için mühür sizde.” 

– “Sen ilk önce terörü ve teröristleri lanetle”

Milletin iradesini bomba patlatarak yavaşlatmaya çalışıldığını ifade eden Üstün, “Bomba patlıyor, dumanı tütüyor birileri çıkıyor, ‘suçlu devlet, Başbakan ve Cumhurbaşkanı’ diyor. Sen ilk önce terörü ve teröristleri lanetle. Ondan sonra suçluyu bulacağız.  Diyarbakır’daki suçluyu bulduk mu? Bulduk. Hatay’dakinin bulduk mu? Bulduk. Çıkıyor kameralarının önüne ve diyor ki ‘Daha önceki suçlular yakalanmadı, hepsi faili meçhul kaldı. Bu da faili meçhul kalacak’ diyor. Vatandaşın gözünün içine baka baka yalan söylüyor. Hepsi yakalandı ve hepsinin mahkemesi var. Bu kadar açık konuda dahi yanlış beyanatlar var” değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme (13 Ekim 2015, 18:10):

ZONGULDAK (Samsunyerelhaber) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, “O hainler nerelere kaçarlarsa kaçsın peşlerinden gideceğiz ve yakalayacağız. Şehitlerimizin ve hainliklerinin bedelini onlara ödeteceğiz” dedi.

Üstün, Zonguldak’ın Gökçebey ilçesindeki Çanakcılar Seramik Yönetim Kurulu Üyesi Sezai Çanakcı ile Çaycuma ilçesindeki iş adamı Zeki Yurtbay’ı ziyaret etti.

Üstün, ziyaretlerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, bazı güçlerin Türkiye’deki istikrarı bozma gayretinde olduğunu ve Ankara’daki saldırıyı da buna yorduklarını söyledi.

“Ülkemizin, birliğine, dirliğine, huzuruna ve demokrasisine yapılan bir saldırıdır” diyen Üstün, şunları kaydetti:

“Türkiye’yi tekrar yönetilemez duruma sokmak, eski günlerde olduğu gibi borç batağına batırmak ve IMF ile dışarıdaki sermayeye muhtaç etmek, amaçları bu. Fakat Türkiye son 10 yılda ilerlemenin, kalkınmanın ve huzurun tadını almış bir ülke. Ortadaki kaosu çözecek milletimizdir. Milletimize güveniyoruz. Kör düğümü milletimiz, 1 Kasım’da çözecek. Yeniden partimizi tek başına iktidara getirecektir. Güçlü bir hükümet eski günlerde olduğu gibi sakin limanlara ulaştıracaktır. Ankara’da patlatılan bomba moralimizi bozmayacak. Rutin hayatımıza devam edeceğiz. Teröristlerin umduğu kursaklarında kalacak. Onları yöneten kimler varsa bunlara prim vermeyeceğiz. Türk halkı tekrar 1 Kasım’da gücünü gösterecektir.”

– “Şehitlerimizin ve hainliklerinin bedelini onlara ödeteceğiz”

Daha sonra Çaycuma ilçesine geçen Üstün, burada partisinin ilçe başkanlığını ziyaret etti.

Ayhan Sefer Üstün, burada yaptığı konuşmada, 7 Haziran’da Türkiye’de demokrasi kazası yaşandığını bildirdi.

“Bu çatışmalı ortamı siz mi başlattınız” şeklinde iftiraların olduğunu dile getiren Üstün, “Sayın Cumhurbaşkanımız mı veya AK Parti tek başına iktidar olamadı o mu başlattı’, bunun gibi muhaliflerimiz ve bazı yazarlarca iftira boyutuna varan söylemler var. Oysa bizim elimizde çetele var. 7 Haziran’dan sonra HDP 80 milletvekili çıkarmış. Bu 80 vekilin ne yapması gerekir? Siyaset üretmesi gerekir. Ama terör örgütü PKK’nın peşine takıldı, siyaseti bir tarafa bıraktı” diye konuştu.

Üstün, “7 Haziran’dan sonra nerede tek tek polisimizi ve askerimizi katletmişler not almışız” diyerek, şöyle konuştu:

“Bakın Yüksekova’da, Şemdinli’de, Hakkari’de, Adıyaman’da, Diyarbakır’da ve en son Ceylanpınar’da… Mafyanın dahi artık terk ettiği yöntemlerle geldiler polislerimizi enselerinden vurarak, yataklarında uyurken şehit ettiler. Hangi hükümet bu olaylar karşısında daha fazla sabredebilirdi. Avrupa’daki hükumetleri bırakın, Afrika’daki bir hükumet sabredebilir miydi? Sabredemezdi. Ondan sonra düğmeye bastık ve gereğini şu anda yapıyoruz. O hainler nerelere kaçarlarsa kaçsın peşlerinden gideceğiz ve yakalayacağız. Şehitlerimizin ve hainliklerinin bedelini onlara ödeteceğiz.”

– Çözüm Süreci

 Üstün, Çözüm Süreci’nin “boşa gittiği” şeklinde söylemler olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Çözüm Süreci kesinlikle boşa gitmedi. Orada verilen haklar herkesi ilgilendiriyordu. O haklar demokratik ve insan haklarıydı. Hukukun gereği verilen haklardı. Bugün seçim süreci var. Dedik ki, adaylar muhatabın anladığı dilde propaganda yapabilir. Muhatabın anladığı dil Kürtçe, Lazca, Gürcüce, Abhazca ve Arapça olabilir. Bunlar bizim ülkemizde var, bunu getirdim. Memleket bölündü mü? Hayır. İnsanlar daha fazla demokrasiye bağlandılar. Daha fazla bu devleti ve bayrağı sahiplendiler. Güneydoğu’da ciddi bir mücadele veriliyor. Polislerimiz ve askerlerimiz terörle mücadele yapıyor. O hainler, ‘çıkın sokaklara ayaklanın’ diyor. Bir tane bile vatandaşımız pencereden başını çıkarıp da onlara seslenmiyor ve destek vermiyor. Bu, çözüm sürecinin amacına ulaşmasından kaynaklanıyor. 

Oradaki vatandaşlarımız, ‘Sizler siyaset yapabilirdiniz. Hükumet bize arzu ettiğimiz standartları ve hakları verdi. Daha ne istiyorsunuz. Niye bu silaha gerek var? Niye öldürüyorsunuz? Benim için öldürme’ diyor. Hatta şunu söylüyorlar, ‘Sizin ne istediğinizi biz bile bilmiyoruz’ diyorlar. Dağlıca şehitlerini uğurlamak için Van’a gittiğimizde Sayın Başbakanımıza oradakiler, ‘Ne olur Başbakanım, şu operasyonlar sonuca ermeden operasyonları bırakmayın. Sonuna kadar götürün’ dediler. Çözüm Süreci kesinlikle boşa gitmemiştir. Bu ortamda meyvelerini bu manada alıyoruz.”

Üstün, daha sonra Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Sarsık’ı ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ