logo

reklam
18 Temmuz 2015

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu:

TRABZON (Samsunyerelhaber) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Hükümet kurma çalışmaları devam ediyor. Türkiye’yi hükümetsiz bırakmak istemiyoruz” dedi.

Soylu, Trabzon Şöforler Odasını ziyaret ederek, oda başkanı Turan Altuntaş ve üyelerle bir araya geldi. Soylu, burada yaptığı konuşmada, Ramazan Bayramı’nın Türkiye’ye, İslam alemine ve tüm insanlığa barış, huzur ve bereket getirmesini diledi.

Millet için önümüzdeki dönemin hayırlı olması temennisinde bulunan Soylu, “Hükümet kurma çalışmaları devam ediyor. Türkiye’yi hükümetsiz bırakmak istemiyoruz. Biz yüzde 41 oy aldık. Aldığımız yüzde 41 oy, Türkiye şartlarında ve geçmiş dönemlerle geçmiş seçimlerle kıyaslanınca çok önemli bir noktayı ortaya koymaktadır” diye konuştu.

Soylu, büyük bir sorumlulukla hareket ettiklerini dile getirerek, “Yunanistan’ın hangi ekonomik ve sosyal şartlar içerisinde olduğunu görünce Türkiye’de siyasi hayatın ne kadar daha sorumluluk hissetmesi gerektiği bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Biz de aynı sorumlulukla, yapıcı bir tutumla hareket ediyoruz” ifadesini kullandı.

– “Bizim iktidar gibi bir hevesimiz yok”

İktidar heveslisi olmadıklarını kaydeden Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim iktidar gibi bir hevesimiz yok. Millete hizmet arzumuz, milletle beraber olma arzumuz, onun işaretini ve iradesini takip etme arzumuz ve biz bunu talimat olarak kabul ederiz. İktidar olabiliriz, muhalefet de olabiliriz, Türkiye seçime de gidebilir. Bunların hepsine hazırız. Aynı gemide bulunuyoruz ve bu geminin sorumluğunu hep beraber yaşıyoruz. Nasıl siz kendi araçlarınızı sürerken içerisindeki ve dışarısındakinin sorumluğunu yaşıyorsanız, oy verildikten sonra artık bir taraftan kendinize oy verenin sorumluluğunu taşırsınız, bir taraftan da o sandığa giden herkesin sorumluluğunu taşırsınız. Onun için ilk günden itibaren büyük bir sorumlulukla hareket ediyoruz.”

Soylu, Trabzon’un büyükşehirler arasında oyunu en iyi muhafaza edenler arasında olduğunu ifade ederek, kentin hassasiyetinin de çok önemli olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından Soylu, Hızırbey Mahallesi’nde bulunan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ziyaret ederek, kulüp yöneticileri ve amatör futbolcularla bayramlaştı.

Ardından Trabzonspor Kulübü’ne geçen Soylu, burada da bazı yöneticiler ve taraftarlarla bir araya gelerek, çay içip sohbet etti.

Soylu, daha sonra kent merkezindeki Meydan Parkı’nda vatandaşlarla bayramlaşarak gül dağıttı.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ